Wpis z mikrobloga

#iptv #teleelevidenie

Hej Mirki, chciałbym wam sprzedać mały trick o którym może jeszcze nie wiecie.

Czasami padają pytania czy można odtworzyć archiwum/catch up z iptv na komputerze. Oczywiście jest parę programów tj. kodi, progdvb itp. lecz nie wszyscy wiedzą, że również można to zrobić w większości odtwarzaczy wideo np. VLC.

W zależności od naszego dostawcy od którego mamy telewizję, dopasowujemy tak zwany timestamp czyli date i czas w zapisie unixowym. Dzisiaj pokażę wam to na przykładzie najpopularniejszego dostawcy na wypoku czyli tele... U niego sprawa jest bardzo prosta i przygotowałem dlatego mały skrypt na stronie, żeby cały proces trwał jeszcze szybciej. Z innymi dostawcami może być inaczej ze względu na "system" jaki używają. Ich format archiwum można podejrzeć sniffując kanał telewizyjny uruchomiony na jakimś programie wtedy powinien pojawić się link wraz z formatem do archiwum. Dokładniej może to opiszę kiedy indziej jak ktoś w ogóle będzie zainteresowany.

Do rzeczy:
1. Wchodzimy na stronę: http://mirkoiptv.000webhostapp.com
2. U góry wybieramy date i godzinę programu który chcielibyśmy odtwarzać i klikamy "Convert to timestamp"
3. Wklejamy wynik w drugie pole "Timestamp:"
4. Potrzebujemy link z naszej listy od tele, więc wchodzimy na nasz panel z jego strony, wybieramy pierwszą listę z "Online autodetect:" wklejamy do przeglądarki i pokazuje nam się lista wszystkich kanałów. Potrzebujemy tylko jeden link wybranego przez nas kanału do oglądania. Zaczyna się od https:// i kończy na .m3u8
5. Następnie wklejamy ten link na stronie przeze mnie podanej w polu "Link:"
6. Gotowe! W ostatnim polu otrzymujemy kompletny link do wklejenia do naszego odtwarzacz wideo!

Operację oczywiście pokazuje na dołączonym filmiku. Cały proces trwa parę sekund. Dodatkowo napiszę, że po uruchomieniu archiwum możemy przewijać kanał do przodu(zauważyłem, że np. w PotPlayerze proces przewijania jest szybszy niż w VLC) Pytanie tylko czy się komuś to przyda? Nie wiem, w zależności od waszych potrzeb. Ja mogę z tym zrobić parę ciekawych rzeczy ;)

Oczywiście witrynę, którą podałem nie musicie używać. Potrzebujecie tylko konwerter i do końca linku dodać "/?utc=data i czas w sekundach". Strona myślę, że jednak jest dobrym ułatwieniem. Co prawda robiłem wszystko na szybko i jeszcze jej nie wystylowałem, ale dodałem ramówkę tv, żeby umilić cały proces. W wolnej chwili wrzucę tam jeszcze jakieś dodatki :)
johnmorra - #iptv #teleelevidenie 

Hej Mirki, chciałbym wam sprzedać mały trick o ...
  • 22
@MrFaUst: https://my.telemorele.com/play/mpegts-c414-dsadassfaastwojtoken?utc=1602176400 tutaj jest link z mpeg-ts podstaw swoje dane oczywiscie. Wydaje mi sie ze teraz nie bedzie capu godzinnego, za bardzo nie chce mi sie sprawdzac bo nie mam teraz czasu siedziec godziny :P sek wlasnie ze liscie mpeg-ts nie ma przewijania i nie mozna tego od razu sprawdzic. w hls jak doczytalem jest cap godzinny.

@zdenek_smetana: tak da rade bez żadnego problemu. jutro albo w weekend dorobie maly
@johnmorra: mpeg-ts jest ok do oglądania, w przypadku pobierania przez ffmpeg prędkość jest 1:1 więc albo się czeka, albo kombinuje z dzieleniem materiału na części i łączeniem.
@MrFaUst: jak wczoraj testowalem to pobieranie dziala spoko tym sposobem z dodawaniem timestamp. Dodatkowo jak sie chce miec kompletny material przykladowo od godziny 19 do 19:30 to ustawia sie timestamp na 19 i dodatkowo dlugosc materialu jaka ma byc pobrana w sekundach i jest gotowy link do wrzucenia do np. Download managera. Scuagalo mi sie chyba 2-3Mb na sekunde czyli tyle jak pobiera przy ogladaniu. Wiecej na pewno nie moze bo
@figus102: jak chcesz sciagnac to troszke inaczej to wygląda bo tele markuje kanaly i serwery swoim linkiem i trzeba miec ten link docelowy. Jutro powiniem ogarnac poradnik co i jak. Dla tele i plusxa. Jak bede przy kompie to ci wysle przykladowocjak link wyglada zeby mozna bylo sciagac.
@figus102: tak to wyglada:



czyli mamy server+domena/nazwaprogramu/index-dataiczaswsekundach-długoscmateriałuwsekundach? twojtoken

tak jak pisałem jest to inny adres linku jaki ty widzisz u siebie w liscie od niego dlatego troche wiecej zamieszania ale pokombinuje jeszcze pewnie da sie to ominac. Plusx przykladowo nic nie "markuje" i link masz od razu gotowy pod tego timestampa-60.mp4