Wpis z mikrobloga

@Bajo-Jajo: chyba tego nie wiesz, ale chętnie ci powiem, że farmaceuci w aptece zajmują się też innymi rzeczami niż sprzedażą. A w obecnych czasach jesteśmy bardziej przydatni niż lekarze, bo do nas można przyjść, a nie tylko umówić się na teleporadę, co bardzo doceniają pacjenci :)
  • Odpowiedz
@biriop: leki z indywidualną dawką ustaloną dla pacjenta, krople do oczu z atropiną bez konserwantów, maści/kremy bez konserwantów z większą zawartością witamin niż gotowe preparaty. Jest wiele możliwości. No i oczywiście wychodzi zazwyczaj taniej za taki lek, a to ważne dla pacjenta.
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo: chociażby leki ratujące życie dla niemowlaków?
Nie, nie kazdy potrafi zrobić maść, bo trzeba też umieć sprawdzić receptę pod kątem niezgodności recepturowych, rozwiązać je, jeśli wystąpiły i dopiero potem prawidłowo sporządzić lek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dwa__fartuchy: dla niemowlakow wystarczy umiec dokladnie odważyć, co do niezgodności wystarczy baza danych i umiejetnosc obslugi klawiatury. zwlaszcza że skladniki pewnie trzymacie juz odważone w hermetycznych pojemnikach po 1mg 2mg 10mg
dalej uwazam ze do aptekarstwa studia sa zbędne
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo: nie, nie trzymamy odwazonych i nie wystarczy tylko zmieszać składników. I właśnie do tego potrzebne są studia, bo jako przeciętna osoba nie masz najmniejszego pojęcia o tych sprawach.

Musisz mieć bardzo smutne życie i beznadziejną pracę. Współczuję Ci.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dwa__fartuchy: dlaczego nie macie odwazonych skladnikow? przeciez to nieekonomiczne i powoduje marnotrastwo czasu.
wiem ze czasem trzeba cos zdekantowac przecedzic jak to na laborkach
co do pracy to mam ciekawą i kreatywna prace, na życie też nie narzekam ( ͡ ͜ʖ ͡)
ale skoro uzylas juz takich argumentow to ulzyj sobie jeszcze bardziej
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo:

maść zrobić to każdy głupi potrafi


to zrób typie, ale tak żeby osoba po zastosowaniu twojej maści nie p---------a zgona, albo innych syfów skóry nie dostała. Idź rzucać zarzutki gdzie indziej chłopie, tu nie błysnałeś ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@userrrr: ale zes sie zesrala zeby zakladac nowe konto dla ukrycia bólu d--y xD
tak sie sklada ze ucze sie spawania dodatkowo, a masc czy lek zrobić z instrukcja kazdy glupi umie
also reporcik leci do moderacji za multi
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo: Nie trafiłeś wykopku, bo kontu tu posiadam od miesiąca ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie jestem różowym paskiem, więc znowu zonk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to zrób maść jak taki mądry jesteś. No i nic nie zrobią, bo nie znam tej laski, ale cisnę bekę z sfrustrowanych wykopków xD
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo: Wykopek praktykant w zawodzie spawacz mówi, że każdy głupi potrafi robić leki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) czy inne maście
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@userrrr: Ogólnie nie przejmuje mnie opinia innych ludzi, bo działam w sieci nie od dziś. Ale lubię wyjaśniać innym, czym tak naprawdę zajmują się farmaceuci, bo wiele osób tego po prostu nie wie. Normalni ludzie zazwyczaj reagują pozytywnie/są zaskoczeni, że faktycznie ta praca nie polega tylko na sprzedaży :)
No a zdanie jakichś internetowych zgredów to już w ogóle mnie nie obchodzi :D

Poza tym nawet jak jakaś kasjerka (czy
  • Odpowiedz