Wpis z mikrobloga

Pracuję w mojej pierwszej robocie od 2 miesięcy. Chciałbym najszybciej jak mogę wziąć sobie mały kredyt gotówkowy (około 15k). Zamierzałem przepracować jeszcze miesiąc, podpisać umowę o pracę na czas określony i wtedy pójść do banku ale nie wiem czy dam radę.
Praca mnie dobija psychicznie - ochrona, 12h zmiany na których większość czasu nic się nie robi i nie chodzi mi o takie nic nierobienie, że sobie przeglądam telefon czy coś czytam, cały czas mam stać albo siedzieć i być w pełnej gotowości bo kamery patrzą.
Tak więc te 12h płynie niemiłosiernie powoli, a płaca niewiele ponad minimalną. Czy gdybym rzucił robotę teraz i poszedł na jakiś magazyn na umowie próbnej, to czy bank nie udzieli mi za miesiąc kredytu? Czy może udzieli ale na znacznie gorszych warunkach bo źle patrzą na umowę próbną?
Dodam, że nie mam żadnych stałych kosztów, mieszkam z rodzicami. Jeszcze jedno - pewnie głupie pytanie, ale jak już dostanę kredyt to mogę rzucić od razu robotę i choćbym siedział kolejne kilka miesięcy na bezrobociu, ale płacę raty terminowo, to bank nie może się do mnie przyczepić, co nie?
#finanse #banki #pieniadze
  • 4
@Stettinboi: wszystko zależy od typu mowy
-umowa o prace na okres próbny jest krótką umową - na nią kredytu nie dostaniesz
-umowa o prace na czas określony - musisz przepracować minimum 3 miesiące (ale np 2 miesiace na okres próbny + 1 miesiac umowy na czas okreslony, przejdzie)
-umowa o prace na czas nieokreślony - w wiekszości banków minimum 3 miesiace stażu u pracodawcy, w jednym banku już od 1 dnia