Wpis z mikrobloga

@Mystogan: jeżeli zostajesz w Anglii to tak czy siak ten podatek byłby odprowadzany. Jeżeli nie co miesiąc to miałbyś do zapłacenia później cały zaległy podatek.
Jeżeli będziesz chciał wrócić szybciej do polski i nie przekroczysz kwoty wolnej od podatku (tj 12500) to wtedy możesz bez problemu napisać na czacie hmrc ze chciałbyś dostać zwrot, ze już tutaj więcej pracować nie będziesz i zwrot otrzymasz bez najmniejszego problemu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@peszmerd: no przecież przez pierwszy rok sie nie płaci ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie slyszales takich bajek od niedouczonych roboli?
Pamiętam takich myślicieli z mojej pierwszej gownoroboty w uk. Nie opłacało im się nadgodzin pracować bo podatek by musieli placic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pamiętam takich myślicieli z mojej pierwszej gownoroboty w uk. Nie opłacało im się nadgodzin pracować bo podatek by musieli placic ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@adekad: Ile ja się takich nasłuchałem, jak to się nie opłaca więcej robić bo ci podatku więcej zabiorą. Chyba im się wydawało że na minimalnej w 2 próg podatkowy wpadną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Bo estymuja ze jak bedziesz zarabial do kwietnia, to tyle podatku zaplacisz.


@motoinzyniere: nic nie estymuja, tylko dzielą aktualna kwotę wolną przez 53 i jak zarobi w danym tygodniu więcej od tego, to nadwyżkę opodatkowuja, jak zarobi mniej, to nie pobiorą podatku i tyle. czyli jeśli zarobi więcej niż 250 brutto na tydzień to będzie miał ściągnięty dochodowy z nadwyżki ponad to. jeśli pracuje w agencji to może mieć bardzo
  • Odpowiedz
@Mystogan: ten funt to mozesz zaplacic, nie zbiedniejesz. A NI jest pobierane tyg, jak zarobisz powyzej progdu TYG to pobieraja, to mit ze jest 8k£ allowance roczny. Tzn jest ale nie dziala tak jak podatek, nawet jesli zarobisz ponizej 8k za rok ale np 10 tyg po 500£ to bedziesz placil NI contr. I jest to bezzwrotne:)
  • Odpowiedz