Wpis z mikrobloga

Rok 2020, 40 lat intensywnego rozwoju komputerów osobistych, a dalej kupno laptopa, na którym da się komfortowo pracować zwyczajnie nie jest możliwe xD

Czy wymaganie w jednym komputerze:
5-8 DOSTĘPNYCH(nie zagospodarowanych ładowarką/monitorem/benizem w dupie) portów USB. Sensownie rozmieszczonych, a nie tak blisko siebie, że wpięcie coś w jeden port wyklucza możliwość wpięcia coś w sąsiedzi, bo się fizycznie nie mieszczą kable.
Display portu.
Portu HDMI
Wejścia Ethernet.
Dobrego ekranu + dobrego ogarniania koloru i dodatkowych monitorów z poziomu OS.
Przyzwoitej wydajności.

To zbyt dużo? Jak widać tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to nawet przy nieorganicznym budżecie.


#komputery #laptopy #apple #macbook
  • 23
@Zelber: vaio sx12? nikt nie robi takich laptopów, bo nikt takich nie potrzebuje. jest usb-c/thunderbolt, które zastępują wszystkie złącza, które wymieniłeś. po prostu nie poszedłeś jeszcze do przodu. ¯\_(ツ)_/¯
-8 DOSTĘPNYCH(nie zagospodarowanych ładowarką/monitorem/benizem w dupie) portów USB


@Zelber: > nie wiem po co az tyle XD

Display port

Portu HDMI

Wejścia Ethernet.

Dobrego ekranu + dobrego ogarniania koloru i dodatkowych monitorów z poziomu OS.

Przyzwoitej wydajności.


@Zelber: Moze nie az tyle portow USB (w dobie USB-C z TB3 nie ma to wiekszego sensu, bo mozna miec po prostu HUBa) ale sa takie np:

https://www.x-kom.pl/p/573931-notebook-laptop-173-dell-precision-7750-i7-10850-16gb-512-win10p-rtx3000.html#Specyfikacja
Uprzedzając


@Zelber: a stacje dokujące? Jakikolwiek Hp/Dell z serii profi, ze stacją dokującą (normalną, nie taką na usb3.0) ma wszystko to co chcesz albo i więcej. Displayport prawie zawsze. Hdmi - może być z przejściówką z DVI/kablem dvi-hdmi (ale jest do zrobienia i działa, razem z audio). Portów usb stado, z kilku stron i z tyłu.
Tylko kwestia dobrania modelu z tym ekranem jaki ci się podoba.
Zapomniałem dopisać jeszcze w 1 poście: wielkość poniżej 16 cali(przy małych ramkach),15(przy dużych).
@Atreyu:

I przenosisz 8 urządzeń USB?

8 nie, ale 4-5 już się zdarza.

@tls01:

vaio sx12?


Dobrego ekranu + dobrego ogarniania koloru i dodatkowych monitorów z poziomu OS.

A nie 71% pokrycia SRGB i niewiadomej dE.

@fegwegw:

no to niestety, nie wymyślono jeszcze przenośnych komputerów stacjonarnych :)

A gamingowe laptopy na stacjonarnych podzespołach? Tylko, że te
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zelber: w hp elitebook bywają do wyboru całkiem dobre ekrany IPS, ale oczywiście ze w ogóle w laptopach jest przeważnie kupa w stosunku do zwykłego monitora, i nic nie zastąpi zewnętrznego normalnego monitora, który wychodzi taniej prościej i lepiej, niż szukać Laptopa z choćby akceptowalną jakością.
@hrumque:

w hp elitebook bywają do wyboru całkiem dobre ekrany IPS

Widocznie mamy inną definicję całkiem dobrego ekranu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale oczywiście ze w ogóle w laptopach jest przeważnie kupa w stosunku do zwykłego monitora, i nic nie zastąpi zewnętrznego normalnego monitora, który wychodzi taniej prościej i lepiej, niż szukać Laptopa z choćby akceptowalną jakością.

Dlatego też pisałem w wymaganiach o tym, żeby dobrze sobie
@Miczogen: Generalnie temat był trochę zarzutką, bo decyzja już podjęta ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ale muszę Cię jako jedynego pochwalić za doradzenie sprzętu, który spełniał prawie wszystkie wytyczne.
A co się pośmiałem z ekranów o o pokryciu SRGB na poziomie 72% i dE >30 do pracy z kolorem to moje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kryptomanix:
Nie zgodzę się ani z tym, że ekrany w Dellach się nadają do pracy z kolorem, ani z tym, że 4 porty USB w macu(z czego 2 odpadną na monitor+ zasilanie) to sensowne rozwiązanie.