Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, mam #czytnik #pocketbook
Czy wyłączenie opcji wyłączania czytnika po wyznaczonym czasie skraca czas baterii? Mam na myśli wyłączone podświetlenie i wyłączone WiFi. Po prostu czytnik jest cały czas na bieżącej stronie. Czy w takim trybie energia jest zużywana na cokolwiek?
Czasem recenzję książkę, gdzie dana strona jest długo włączona i w międzyczasie czytnik zdąża się wyłączyć. Chcę tego uniknąć ale jednocześnie nie biegać częściej do ładowarki.
  • 7
@zielony_wiatr: Czytnik działa pod androidem i to co się dzieje gdy jest uruchomiony z pewnością pożera baterię nawet jak wyłączysz WiFi. Może ustaw sobie że po wyłączeniu ma się wyświetlać ostatnia strona jako wygaszacz.
@zielony_wiatr: podświetlenie i wifi zużywa baterie najbardziej, więc jak długo będzie świecił to bateria szybciej spadnie. mozesz jako wygaszacz ustawic ostatnia strone ( ͡º ͜ʖ͡º) tyle ze swiatlo zgaśnie i tak.
sam mam wydluzony czas do wylaczenia, ale wifi wlaczam gdy sciagam nowe książki, potem idzie off, samo świecenie dłużej nie zrobiło wielkiej rewolucji
@zielony_wiatr: to mi wolniej spada, mam kolejny model - 626, chociaz też nie uzywam jej bardzo długo i przeważnie świeci albo słońce albo lampka, więc bez światła i wifi różnica nie powinna być bardzo duża, ale to subiektywne odczucie bo testów nie robiłem ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alienv: No zobaczę czy i ile procent zeszło jak dziś wrócę z pracy. Będzie jakieś 6 godzin jak leżał nieużywany a włączony. Sam jestem ciekaw. Sam czytnik w zasadzie włącza się w 5 sekund więc przy czytaniu jest to dla mnie w ogóle nieodczuwalne. No ale mówię. Gdy piszę coś na podstawie tekstu i muszę mieć podgląd książki, to nie chcę by się wyłączała. ( ͡° ͜ʖ ͡°
@alienv: Zapomniałem wczoraj. Teraz odpaliłem czytnik i jak wczoraj zamknąłem go na 56% (albo 55%) tak teraz jest 55%. Nie wiem czy wczoraj nie "wykorzystałem" tego procenta przed zamknięciem tabletu bo trochę w nim grzebałem przed wyjściem. Także ja uważam, że nie trzeba tego modelu zamykać. Specjalnie brałem model z najmniejszą ilością bajerów (przede wszystkim niedotykowy) i dla mnie spełnia swoją rolę - przede wszystkim realne ładowanie raz w miesiącu czytając