Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pcmasterrace #komputery #overclocking #it
Kupiłem wczoraj gniazdo z pomiarem poboru prądu i zacząłem się bawić z komputerem w zbijanie poboru prądu. Ustawiłem w uefi/bios max oszczędność zasilania, uciąłem dwa rdzenie, powyłączałem Bluetooth, nieużywaną kartę sieciową itp. i udało mi się zbić pobór do 50-60w przy pracy na zdalnym pulpicie. Co można jeszcze podziałać? Komp to:
I5 2500k
4x4 GB ram
Mobo Asus p8p67 evo
ZimnyLech90 - #pcmasterrace #komputery #overclocking #it
Kupiłem wczoraj gniazdo z po...

źródło: comment_1602052700qvJwHO1SpazHZqKxZnWWLt.jpg

Pobierz
  • 21
@ZimnyLech90: w biosie: zmień taktowanie procka na mniejsze, napięcie na mniejsze- tylko sprawdź potem czy stabilnie jest. Tylko wtedy musisz ustawić procka na manual i recznie jechać w dół. ( tylko pewnie sama opcja oszczędzania energi to zrobiła za Ciebie) Z takich bardziej inwazyjnych to możesz skręcić wentylatory - pewnie też są opcje w biosie. Ewentualnie wentylatory możesz jakoś ustawić na mniejsze napięcie - tzn inaczej podłączyć pod zasilacz
@ZimnyLech90: opowiedz mi jeszcze raz jak wyłączyłeś dwa rdzenie w dwurdzeniowym procesorze.podstawowa sprawa to sprawność zasilacza. Oczywiście mówimy tu wyłącznie o poborze w trybie jałowym. Na serio to ustaw system żeby się usypiał, i włączał na przerwanie z sieci. Reszta to wygłupy.
@rosso_corsa: w tej chwili pobiera 50-60w, co wychodzi około 30-40 zł miesięcznie, niech nowy komp za 1200zł (proc 400+ mobo 250 + RAM 200 + PSU 250) i niech pobiera 25-30w czyli optymistycznie połowę. Wychodzi 15-20zł na miesiąc, w skali roku około 200 zł po 6 latach pracy zdalnej może mi się zwróci ta inwestycja ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poza tym stwierdzenie że nowy i3 jest 3