Wpis z mikrobloga

#mubi #pytanie #motoryzacja Kupiłem ubezpieczenie OC przez mubi z Avivy. Opłaciłem polisę, dostałem ją na maila. Po tygodniu pisze mi smsa Link4 (Poprzedni ubezpieczyciel samochodu) że polisa o nr XXXX jest ważna od 5 października i żebym zapłacił 625 zł na konto xxxx. WTF?
  • 7
  • Odpowiedz
@Elrok: a wypowiedziałeś poprzednią polisę? W ogóle to twoja pierwsza polisa na to auto (wcześniej jeździłeś na polisie poprzedniego właściciela), czy kolejna?
  • Odpowiedz
@aksal89 To moja kolejna. Nie wypowiadałem polisy poprzedniej. Pierwszym raz się spotkałem z czymś takim, zawsze kupowałem przez agenta...
  • Odpowiedz
@Elrok: czyli pewnie zawsze agent składał za ciebie wypowiedzenie poprzedniej polisy ¯\_(ツ)_/¯ dałeś dupy niestety, musisz złożyć wypowiedzenie tej polisy, która się przedłużyła (Link4), ale będziesz musiał zapłacić za okres od początku tej polisy do dnia wypowiedzenia. Pogooglaj hasło "podwójne ubezpieczenie OC" i poczytaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Elrok: Chodzi o to, że nie znasz art. 28 ustawy o ubezpieczeniach, zgodnie z którym niewypowiedziana polisa z Link4 przedłuża się automatycznie. Kupując przez agenta i zmieniając firmę również musisz wypowiedzieć obecną. Tu temat z dziś gdzie masz wszystko opisane, wypowiedz jak najszybciej, powinieneś zrobić to od razu jak wykupiłeś nowe: https://www.wykop.pl/wpis/52571079/rok-temu-bralem-drugie-oc-na-auto-w-ergo-hestia-dz/
  • Odpowiedz