Wpis z mikrobloga

Posiadam interface Focusrite Saffire 6 USB. Ma już kilka lat i służy mi do podłączenia monitorów studyjnych. Ostatnio wpadłem na pomysł dokupienia słuchawek i wybór padł na Beyerdynamic DT 990 Pro 250ohm (bardzo dobry sprzęt za jeszcze lepsze pieniądze), ale nie wiem czy da radę to uciągnąć.
Na stronie producenta widnieje informacja, że maksymalna impedancja dla tego interface to 200ohm i tu moje pytanie.
Czy jeśli podłączę słuchawki o impedancji 250 do interface którego maksymalna impedancja to 200ohm to czy pojawią się jakieś okoliczności które uniemożliwią mi pracę na tych słuchawkach (będę głównie miksował - korekcja, kompresja itp.)?

#audio #realizacjadzwieku #audiofile #sprzetaudio #flstudio #sluchawki #pytanie #produkcjamuzyki
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GwachQar:
Tak ogólnie mówiąc zasada jest taka, że im większa impedancja tym będą ciszej grały na danym źródle. W tym przypadku nie sądzę żeby jakiś dramat był, ale może się ktoś wypowie co ma podobny setup.
@aviation_maniac: Domyślałem się, że będą grały tylko ciszej. Generalnie ludzie wypowiadają się, że słuchawki potrafią grać różnie w zależności od tego jaki sprzęt je napędza. Dlatego zastanawiam się czy podłączenie ich do zwykłego interface audio z niższą impedancją a nie do wzmacniacza słuchawkowego nie będzie wpływać negatywnie na pasmo przenoszenia.