Wpis z mikrobloga

@blablaelotrzydwazero imo głównie kasa.
Rówieśnicy którzy nie zdecydowali się na dziecko w moim otoczeniu prowadzą życie takie samo jak 10 lat temu na studiach, tylko trójka z przodu wskoczyła. Wynajmują mieszkanie (często w kilka osób) lub mieszkają w swoim pokoju u rodziców, praca niezbyt dobrze płatna, brak samochodu lub stary trup. Też by mi się nie chciało pakować w dzieci gdybym musiała liczyć każdy grosz i gdybym miała marne perspektywy na
  • Odpowiedz
@Marazbut: ja to widzę tak, że nasi rodzice nie patrzyli na pięknych i bogatych na instagramie, youtubie. Żyli bez kosmicznych oczekiwań od życia. A teraz w social mediach co drugi młody człowiek podróżuje w egzotyczne zakątki świata, nosi buty za tysiaka, jeździ fajnym samochodem, ma gładką twarz niczym d--a niemowlaka. Często to tylko ułuda, ale umysł człowieka do którego od dziecka ładowana jest taka papka działa inaczej.
Młodzi ludzie na to patrzą i też tak chcą, konsumpcjonizm wystrzelił w kosmos, teraz od wartości rodzinnych nierzadko ważniejszy jest nowy ajfon.
Obserwuję że ludzie bardzo często sprzedają na social mediach podrasowany obraz swojego życia, podczas gdy rzeczywistość jest dużo bardziej smutna i szara.
Przez bardzo łatwy dostęp do wszystkiego wzrosły oczekiwania od życia.

A i jeszcze wielu rówieśników karmionych było wizją naszych rodziców, że studia dadzą pewną pracę i poważanie. Bo tak było za ich czasów. Niestety to też się zmieniło, studia za wyjątkiem kilku kierunków nie są gwarantem absolutnie niczego. I masa ludzi obudziła się z tytułem magistra i ręką w nocniku. Po zmarnowanych latach na uczelni przez którą prześlizgnęli się na warunkach, robiąc sobie przedłużenie liceum za
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nama: Instagram to rak. Mam konto, ale go nie używam. Lepiej mi się z FB korzysta, bo jest większy dostęp do kółek zainteresowań, choć wiem że FB jest teraz passe.
Z tymi studiami to prawda. Dlatego nie wiem czy się nawet pakować w nie, chociaż moi starzy tego chcą. Zawsze marzyłam prawdę mówiąc o byciu muzykiem rockowym, ale teraz jak ta muzyka nie jest popularna, chyba mam marne szanse...

  • Odpowiedz