Wpis z mikrobloga

@alteron: Jak właściciel za działki pod 10 takich bloków dostawał równowartość malucha, to można sobie było pozwolić na takie szastanie przestrzenią :)
  • Odpowiedz
kurcze ile przestrzeni, a teraz jak człowiek popatrzy na ruczaj to tak nasrane bloków że aż szkoda patrzeć


@alteron: Dwie skrajności. Jedno i drugie to chlew obsrany gównem. Na Ruczaju jak w Bangledeszu, w Nowej Hucie jak w ZSRR. Przestrzeń trzeba szanować i starannie planować, a nie srać blokami bez opamiętania (patrz Ruczaj), albo rozlewać miasto tworząc przytłaczające sowieckie molochy pośród niczego (Nowa Huta). Jakie to jest przykre, że doczekaliśmy czasów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@aei9077: co ty #!$%@?? Przecież w NH między tymi blokami masz od #!$%@? zieleni użytkowej i infrastrukture w postaci sklepów, przedszkoli, szkół, placów zabaw....

Poza tym stawiasz w jednym szeregu stara hutę z czyżynami, bienczycami itp?
  • Odpowiedz
@DerMirker: brakuje jakiegoś ziomka skaczącego na bungee z dachu i by było jak w Rosji :D

@staryhaliny: mi się wydaje, że @aei9077 ma na myśli PRLowską Hutę, a nie obecną. Swoją droga to patrząc na Kraków wg mnie obecna Huta to jedno z najlepszych rozwiązań jake można dostać. Spokój, bloki na które nie można specjalnie narzekać (biorąc pod uwagę, że jednak to Huta:D) i dużo zieleni która przykrywa te blokowiska
  • Odpowiedz
co ty #!$%@?? Przecież w NH między tymi blokami masz od #!$%@? zieleni użytkowej i infrastrukture w postaci sklepów, przedszkoli, szkół, placów zabaw....


@staryhaliny: Zawsze mam bekę z tego masturbowania się mityczną "zielenią użytkową" na PRL-owskich osiedlach XD Zazwyczaj to jakieś klepiska z bez sensu rosnącymi drzewami samosiejkami pośród przytłaczającej sowieckiej brzydoty. Na taki widok chce się raczej rzygać niż żyć, ale gusta są różne. Nie mam zamiaru wyłapywać niuansów między
aei9077 - > co ty #!$%@?? Przecież w NH między tymi blokami masz od #!$%@? zieleni uż...

źródło: comment_1601921943Yg8BBgcpg9oCEUbAvvEDoG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@alteron: Ta przestrzeń pomiędzy blokami nie była przypadkowa. Nasadzone drzewa miały zmniejszać skutki fali uderzeniowej po wybuchu jądrowym.
  • Odpowiedz
Ahhh nie ma to jak mieszkać w poniemieckiej kamienicy na poniemieckim osiedlu, to jest #!$%@? przestrzeń, podwórko z prawdziwego zdarzenia, wszędzie blisko - a nie jakieś prlowskie getta xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@aei9077:
Ta, klepiska...

- Park Ratuszowy (al. Róż)
- Park Szwedzki (Szklane Domy)
- Wiśniowy Sad (Spółdzielcze)
- park na os. Handlowym
- park os. Centrum E, za szkołą muzyczna do szpitala
- zalew Nowohucki
- lasek Mogilski
- łąki nowohuckie i okolice (np. wokół NCK)
- park lotników polskich
- park AWF
- park Skalskiego (D303)
- nowy park Czyżyny
- planty Mistrzejowickie i Bienczyckie ciągnące się od Bohaterów Września,
  • Odpowiedz
@staryhaliny: No już spokojnie, oddychaj. Mieszkaj se tam jak ci się podoba. Całe szczęście że ja już nie muszę. Jeden lubi sowieckie osiedla, inny polskie kabarety. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no a co Ty wolisz? Gdzie mieszkasz albo chciałbyś docelowo (realnie)?


@staryhaliny: Kocham Polskę, ale niestety PRL a potem wygaśnięcie planów miejscowych w 2003 dopełniły dziełą zniszczenia ładu przestrzennego. Obecnie wyprowadziłem się na wieś. Gdzie chciałbym docelowo? Niemcy lub Holandia, czyli kraje w których się szanuje zasady architektoniczne i urbanistyczne.
  • Odpowiedz
@aei9077: PRL miał różne pomysły, ale fakt, że planiści z Miastoprojektów dostawali duże połacie ziemi do zaplanowania, często powodował, że te osiedla są dzisiaj lepiej zaplanowane i przyjemniejsze do życia, niż obecna ciasnota, bo deweloper na małej działce chce wcisnąć maksymalnie dużo bloków o maksymalnej możliwej wysokości.

Niemcy lub Holandia, czyli kraje w których się szanuje zasady architektoniczne i urbanistyczne.

#!$%@?łeś nazwę całego kraju, jakby tam wszędzie było zajebiście xD

Przykład
  • Odpowiedz