Wpis z mikrobloga

Hej, od wczoraj mam czytnika ebooków także nie jestem z tym jeszcze obyty :D Mam pytanie:
Dokładnie, to mam InkBooka. Wczoraj go naładowałem do 100%, poczytałem z godzinę, kliknąłem krótko przycisk do włączania (żeby włączyć wygaszacz ekranu) i odłożyłem. Teraz go biorę do ręki i krzyczy mi, że jest 5% baterii. Czy to tak powinno działać? Wydawało mi się, że czytniki ebooków nie powinny pobierać nic z baterii, jeśli wyświetlają cały czas jeden obraz.

#ebook #ebooki #inkbook
  • 8
@mrzonek: zostawiłeś włączone wifi?

@leopolis: jak odstawiasz czytnik na dłużej, to wyłączaj go całkowicie. Tak czy owak każde urządzenie w trybie uśpienia zużywa minimalnie, ale w długim okresie czasu zauważalnie baterię. Najgorzej jak jeszcze w tle przerabia dużą ilość książek i złapie zawiechę na jednej z nich.
@mrzonek: Miałem Inkbooka Explore, z tego co pamiętam, to bateria trzymała około tygodnia przy 2h czytania dziennie. Niestety dość szybko padł w nim ekran. Zmieniłem go na Pocketbooka Inkpada 3, którego bateria trzyma ponad 2 tygodnie. Kindla niestety nie miałem, bo 6-7 calowe ekrany są dla mnie za małe.