Wpis z mikrobloga

Katastrofa ( ͡° ʖ̯ ͡°). Tak jak pisałem wcześniej ćwiczyłem niepełne "kolanowe" pompki w zeszłym tygodniu żeby w tym już spróbować swoich sił w normalnych, ale nic z tego. Gdy próbuję zrobić prawidłową pompkę od samej ziemi to w połowie mam dosłownie blokadę i nie jestem w stanie się unieść wyżej.

Mirki pomóżcie, jakie ćwiczenia mogę robić we własnym zakresie w domu, żeby wreszcie móc zacząć robić normalne pompki? :D

#mikrokoksy #pompujzwykopem
  • 21
o. Gdy próbuję zrobić prawidłową pompkę od samej ziemi to w połowie mam dosłownie blokadę i nie jestem w stanie się unieść wyżej.


@maver: eh mam to samo. opuszczać się mogę na prostych nogach bardzo powoli, mogę robić pauzy 10-sekundowe na dole, ale podnieść się muszę na kolanach. chcę robić takie 100% poprawne, a nie z barków, itp.
pompka to podniesienie 60-70% masy ciała. to jest dużo. wymaga dużej siły.
ja
@maver: byku rób pompki na kolanach i powoli zwiększaj powtórzenia na pewno się uda po pewnym czasie progresji robić zwykłe pompki i z nimi to samo robisz progresujsz aż dojdziesz do wyniku, który cię zadowoli
@maver: masz dużą nadwagę/wady postawy? Bo to strasznie dziwne, że zdrowy chłop nie jest w stanie zrobić klasycznej pompki...
BTW Tak jak radzili - machaj z kolan, to w końcu zrobisz normalną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maver: dobrze by było zobaczyć filmik jak robisz te pompki.
Ogólnie jeśli robisz już pompki na kolanach to możesz wprowadzić zwykłe pompki ale w samej ekscentryce czyli tylko się opuszczasz.
Jak chcesz to napisz do mnie na pw, dam ci parę rad co do treningu w wolnej chwili.
@Prozdrowotny: Wczoraj udało mi się zrobić serię 5x10 pompek na kolanach, teraz chcę właśnie tak jak na tym filmie powoli przechodzić na robienie normalnych, może w końcu się uda :)