Wpis z mikrobloga

@zosiasamosia1: Masz pewnie odblokowany bootloader i roota. Nawet jakbyś usunął roota to odblokowany bootloader będzie uniemożliwiał płacenie w google pay. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest zainstalowanie w aplikacji Magisk Manager modułu o nazwie GPay SQLite Fix i google pay zacznie działać. Można jeszcze asekuracyjnie zaznaczyć google pay w sekcji hide w magisku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bloodhunter: Xiaomi mi6. Znalazłam że muszę mieć odblokowany bootloader więc chyba jest (unlocked podczas uruchamiania). Teraz jestem na etapie instalacji twrp ale czy tak to zainstaluje to oznacza że mam już roota?
@zosiasamosia1: Jak zainstalujesz twrp to pobierz Magisk Manager oraz Magisk. Dwa pliki z końcówką .zip . Wrzuć je na telefon i wtedy z poziomu twrp zainstaluj obydwa. Wtedy po włączeniu telefonu wchodzisz w magiska i powinnaś mieć roota.
@k3lt: a ty sie wszedzie w tag #xiaomi musisz wpieprzyc, a zamiast pomoc to powtarzasz ta sama mantre. Tak samo jak zes sie ostatnio zblaznil, ze fajnie macie w xiaomi, jak gosc ktory prosil o pomoc nie mogl znalezc jednej opcji ()

OP pisze ze ma odblokowany BL, wiec chyba dobrze ze nie moze bez kombinowania dodac platnosci i powiazac telefonu z karta.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bloodhunter: kurde jak chce zainstalować ten moduł gpay to go nie ma w magisk. Na XDA kazali mi grzebać coś w gd.db chyba i na końcu terminusem nadać "tylko do odczytu" ale Terminus nie może bo nie ma uprawnień su. Jak nadać mu te uprawnienia?
@zosiasamosia1: Usuń moduł który zainstalowałaś wcześniej, zostaw tylko ten pobrany co pisałem. W magisk hide zaznacz to co na screenie wczesniej pokazałem. Po wszystkim usuń dane aplikacji google pay. Jak wszystko zrobisz dobrze to będzie działać. Poza apką do maka. Ją inaczej się 'naprawia'.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bloodhunter: nie xD nie wiem co jest. Przechodzę satetynet, revolut nie pyskuje a Google cały czas ma jakiś problem. Dodałam kartę ale dalej jest to info co wyżej że twój telefon nie spełnia wymogów