Wpis z mikrobloga

Zamierzam zapisać się na pierwszy w życiu #globalgamejam i mam kilka pytań.
Pierwsze będzie dosyć głupie, ale chcę się mieć pewność co do jednego aspektu. Z tego co czytałem, cały jam odbywa się na miejscu wyznaczonym przez lokalnego hosta, więc logicznym byłoby, że korzysta się z ich sprzętu. Rozumiem, że tak właśnie jest i ponieważ używam stacjonarki, nie muszę inwestować w laptopa?
Druga kwestia - Czy jest sens jechać do innego miasta, skoro u mnie GGJ też się odbywa? Pytam, bo z tego co widzę, praktycznie wszyscy ludzie u mnie są ukierunkowani w stronę 2D / Unity, ja tymczasem bawię się 3D i UE4. I wiem co większość z was pomyśli: to jest dwudniowy game jam, nie ma sensu pchać się w Unreal Engine, lepiej zrobić prostą grę w Unity / Godot. O ile jeszcze w naukę innego silnika mogę zainwestować, to jedyne zastosowanie jakie widzę dla siebie w 2D to tworzenie interfejsu. Nie ciągnie mnie do tworzenia gier 2D. I tutaj pojawia się problem, bo nie chcę być piątym kołem u wozu lub tworzyć gry samemu. Właśnie dlatego rozważam wzięcie udziału w jamie, ale w innym mieście. Jak bardzo elastyczny jest podział na grupy i czy taka decyzja ma sens?
No i trzecie pytanie pewnie nie da mi miarodajnych odpowiedzi, bo te zależą głównie od osobistego doświadczenia. Ale ciekawi mnie czy ktokolwiek, kto brał udział w GGJ później przekształcił nabyte znajomości w stworzenie jakiegoś większego projektu, czy było to co najwyżej na zasadzie "od jamu do jamu".

#gamedev #globalgamejam
  • 7
  • Odpowiedz
@MathLord: 1. Dostaniesz internet, ale monitor do stacjonarki to musisz miec raczej swoj. 2 W innych miastach tez raczej wszystkie teamy beda pracowaly w Unity. 3. Raczej projekty z gamejamu ida potem do szaly, ale jak to pierwszy raz to sie pewnie czegos nauczysz.
  • Odpowiedz
@maad: To był tylko mój błędny wniosek. Wynikał stąd, że GGJ ma w regulaminie zapis o tym, że całość nie może odbywać się on-line, ale w wyznaczonym miejscu, a w moim przypadku jest to teren uniwersytetu - tam raczej sprzęt jest, chociaż rzeczywiście, udostępnianie go randomowym ludziom byłoby trochę dziwne.
@OlekAleksander: Właśnie sprawdziłem na stronie GGJ jak to wygląda statycznie i z trójcy Unity - UE4 - Godot, Unity odpowiada
  • Odpowiedz
@MathLord: Z mojego doświadczenia na wszelkie game jamy, hackatony i inne eventy dostajesz biurko, krzesło i wifi + jakiś prowiant. Na twoim miejscu skontaktowałbym się z organizatorem żeby nie było niespodzianki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Odpowiem na podstawie tego co jest w Krakowie.

1. Co do sprzętu to generalnie przychodzi się ze swoim laptopem. PC-ów proszą, żeby nie przynosić, bo dużo prądu, choć niektórzy i tak przynoszą. Choć na KrakJamie raz była jedna sala gdzie udostępnili PC-ty i można było używać, ale to było tylko jeden raz.

2. "to jest dwudniowy game jam, nie ma sensu pchać się w Unreal Engine" - co za różnica jaki silnik,
  • Odpowiedz
@wesoly_grabarz: Dzięki za info z pierwszej ręki. Nie wiedziałem, że w 2021 GGJ ma się odbywać online, u nich na stronie nie znalazłem żadnych informacji. Nadal widnieje tam zapis: "No, you can’t take part in GGJ online. You need to sign up at one of the many, many local sites...". A co do organizacji w 2021, to wszystko jest "do ogłoszenia".
  • Odpowiedz
Prawdopodobnie ten zapis się tyczy poprzednich lat i jest prawdziwy.
Pewnie niedługo ogłoszą to co dostałem w mailu. Mail jest z 15 września.

Byłem 4 razy z rzędu, ale jak teraz ma być online to nie zamierzam brać udziału, cały fun polegał na tym, żeby być na miejscu i zrobić coś na miejscu przez 48h i żeby później inni uczestnicy pograli w twoją gierkę i żeby zobaczyć inne gierki. + Można poznać
  • Odpowiedz