Wpis z mikrobloga

Bry, będzie robiony nieduży remont, a że nigdy wcześniej nie robiłem - to mam parę pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Zerwałem tapetę ze ściany, ściana wygląda jakby była pokryta zaschniętym klejem który tę tapetę utrzymywał. Muszę to jakoś zmywać przed malowaniem? (i jeśli tak to czym?)
2. W jaki sposób (i czym) najlepiej wypełnić dziury po kołkach? W sensie na necie kazali po prostu przejechać z wierzchu szpachlą, to wystarczy, nie trzeba tego wypełniać po brzegi strzykawką czy czymś?
3. Do szafy mam dociągnięte oświetlenie, w sensie wystają kabelki i kostka. Chciałbym - jak najmniej inwazyjnie! - zamontować tam oświetlenie na czujnik otwarcia szafy. W Ikea mają coś takiego, listwa LED z wbudowanym czujnikiem, tyle że należy to podłączyć do sterownika, a jego bezpośrednio do prądu, w sensie wtyczką do gniazdka. Da radę to jakoś obejść, skoro mam już podciągnięte oświetlenie?

Z góry dzięki.
#dom #remontujzwykopem #remont
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marmite: umyj porządnie wodą parę razy, aż przestanie się mazać, bo ci później żółte plamy wyjdą. Potem grunt, szpachla, szlif, grunt i farba. A co do oświetlenia niech się ktoś inny tu wypowie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
2. W jaki sposób (i czym) najlepiej wypełnić dziury po kołkach? W sensie na necie kazali po prostu przejechać z wierzchu szpachlą, to wystarczy, nie trzeba tego wypełniać po brzegi strzykawką czy czymś?


@Marmite: Czasem nawet nie ma możliwości wypełnienia otworu "do pełna". Szpachla wystarczy. Są gotowe naprawcze, możesz też sam mieszać, jeżeli wolisz.

3. Do szafy mam dociągnięte oświetlenie, w sensie wystają kabelki i kostka. Chciałbym - jak najmniej
  • Odpowiedz
@Marmite: co do oswietlenia.
Jak Ci odpowiada to z ikei to kupujesz ucinasz wtyczke i podlaczasz do tej kostki co juz masz.
Jak ci nie odpowiada to kupujesz cokolwiek i podlaczasz do tej kostki co juz masz. Wyobraz sobie to tak ze ta twoja kostka z 2ma kabelkami to de facto "gniazdko" (tylko ze wpinasz w nie kabelki a nie wtyczke)
  • Odpowiedz
@klarkia: @gorzki99: ok, dobra, odcinanie wtyczki i zabawa w lutowanie to za wysokie progi jak na mnie, żeby tego nie s--------ć.

Wyobraz sobie to tak ze ta twoja kostka z 2ma kabelkami to de facto "gniazdko" (tylko ze wpinasz w nie kabelki a nie wtyczke)

liczyłem na to, więc wychodziłem z założenia że istnieją jakieś gotowce które pozwolą mi to jakoś przerobić na gniazdko bez potrzeby bawienia się
  • Odpowiedz
@Marmite: i te dziury po kołkach to na dwa razy szpachla, bo ci po pierwszym razie pewnie wciągnie. Możesz je oczywiście wypełnić najpierw akrylem jak chcesz, czyli tą strzykawką jak nazwałeś( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jakie lutowanie

@gorzki99: tam wyżej się pojawiło

Lutowanie przewodów z oświetlenia i kabla z urządzenia po ucięciu wtyczki lub zmajstrowanie na tej zasadzie gniazdka-łączki, żeby nie niszczyć.

ale ok, dobrze wiedzieć że mogę normalnie gniazdko pod to podpiąć, dzięki
  • Odpowiedz
@Marmite: @Rafalski45: @gorzki99: Skoro afera z lutowaniem z mojej winy, to chciałbym oficjalnie oświadczyć, że powyższe może być dokonane również za pomocą kostki, bez lutowania.

Lutowanie pojawiło mi się w głowie przed kostką wyłącznie w związku z wykształceniem okołoelektronicznym.

Nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klarkia: powiem tak, jeśli chodzi o elektrykę to można powiedzieć ze jestem jaroszem #pdk
Im prostsze rozwiązanie tym lepsze. Mam kabelki i kostkę, chcę mieć światło na czujnik, a ze znalazłem akurat system który wymaga podłączenia wtyczką do gniazdka... No to szukam najprostszego sposobu żeby to do siebie dostosować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czytalem dalej waszą dyskusję, gdzie zwróciłeś uwagę ze nie wiesz ile
  • Odpowiedz
@klarkia: ok, czyli jednym z lepszych wyjść będzie po prostu odciąć wtyczkę i odpowiednie kabelki przez kostkę połączyć z tymi które są już dociągnięte (drugie to to gniazdko, które pokazał @wujekmundek ale oglądałem wczoraj tutorial jak typ to gniazdko skręcał i on zalecał żeby kable zalutować na końcach żeby nie tworzyły się łuki - więc ta opcja spada na drugie miejsce).
Nie będzie to jakimś mega druciarstwem? xD
  • Odpowiedz