Wpis z mikrobloga

  • 5
@Prudel: A w życiu gotowce, samoróbka w całości. Długo się gotował, bo zapomniałam o nim, ale jak nie pilnuje gulaszu to wychodzi mi najlepszy :D
  • Odpowiedz
@hejk4: #!$%@? opie, kaszę jęczmienną to psu można co najwyżej dać... Gryczana/jaglana/kus kus... Tyle pysznych alternatyw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 9
@Rouksa: A ja lubię jęczmienna i co poradzę :D gryczanej akurat nie lubię. Miałam robić kopytka do gulaszu, ale nie chciało mi się. Dzisiaj może placki ziemniaczane zrobię i będzie placek po cygańsku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@MMARS: Serio jest pikantny, ale ja taki lubię. Szczerze mowiac nie mogłam się już doczekać jesieni i zimniejszych dni, bo wtedy taki pikantny, rozgrzewający gulasz jest w pytę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Papryczki chilli robią swoje, wrzucalam je z pestkami
  • Odpowiedz
  • 1
@Prudel: Kopytka są pyszne, kiedyś często je robiłam i byłam mistrzynią kopytek serio ( ͡° ͜ʖ ͡°) o kluskach śląskich tez myślałam, ale nigdy nie robiłam i trochę się obawiam. Nawet w sumie nigdy nie jadłam klusek śląskich :D
  • Odpowiedz
@hejk4: to musisz iść na mistrzostwa kopytkowania xD kiedyś fajny przepis znalazłem na kluski śląskie z duszona polędwica wieprzowa w sosie własnym, ale nie mogę go znaleźć :/ cały youtub zawalony pseudo kucharzami. Ogólnie polecam śląskie z dziurka bo fajnie sos w środku zostaje
  • Odpowiedz