Wpis z mikrobloga

Dobra mirki jest sprawa. Mam stary odtwarzacz VHS, na którym udało mi się odtworzyć stare kasety na Smart TV (który posiada wejście HDMI). Czy dałoby radę jakoś przesłać ten sygnał z telewizora do laptopa żeby go nagrać? Chciałbym sobie przegrać swoje stare kasety.
#komputery #vhs
  • 19
@gwarth: Sam magnetovid ma SCART, ale posiadam przejściówkę na te trzy kolorowe kabelki - nic nie działa :/ Ale po podłączeniu SCART - SCART do Smart TV działa. Stąd chciałem przekierować sygnał z TV to laptopa i tam sobie go nagrać jakimś OBS'em
@DroMak: no to jeden pies, ten czy każdy inny z allegro, powinno działać. Jak podłączyłeś do tego magnetowid, czinczami?
Odpalasz OBS na laptopie i co się dzieje? Wybierasz odpowiednie źródło i nie ma obrazu?
@gwarth: Do magnetowida podłączony adapter SCART na te czincze. Czincze do Grabbera, grabber przez USB do lapka. Sterowniki zainstalowane - program też. Jednakże nie ważne jaki program do odtwarzania włączę - czarny ekran.
@DroMak: Bo to sprzęt jednokierunkowy, w tym przypadku wejście. Nie będzie działać. Kombinuj taką jak podesłałem.
Z tv na pendrive nagrasz (chyba) obraz tylko z wewnętrznego tunera TV satelitarnej/naziemnej/kablowej/cyfrowej. Nie nagrasz z zewnętrznego źródła podłączonego do portu hdmi.