Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki. Zbliżam się nieuchronnie do pierwszego okresu grzewczego z nowym rodzajem ogrzewania. Piecem kondensacyjnym dwufunkcyjnym. W domku mam ogrzewanie mieszane standard deweloperski, więc cudów nie ma. Do pieca dokupiłem czujnik zewnetrzny pogodowy. Mam teraz pytanie do znawców tematu. Poprawcie mnie jezeli źle myślę. Ze wzgledu na dużą bezwładnośćpodłogówki (dół domu) wydaje mi się że czujnik pogodowy się przyda. Nie wiem natomiast czy jest sens montować termostat on/off wewnętrzny. Chciałbym, aby podłogówka grzała cały czas jednakowo. Na pietrze mam kaloryfery i tam już chciałem zamontować sobie na każdym z nich proste elektroniczne głowice termostatyczne, które ustawione raz obniżałyby temepraturę w nocy w pokojach o 1-2 stopnie. Przeczytałem gdzieś na forum, że z ekonomicznego punktu widzenia regulacja nocna temeperatury w przypadku podłogówki nie ma sensu, natomiast w przypadku kaloryferów jeżeli temperatura jest obniżona o 1-2 stopna i trwa dłużej niż 4 godziny ekonomicznie jest zasadna.Tylko czy to będzie działać?
#remontujzwykopem
#dom
#ogrzewanie
  • 1