Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bartoxik: no to nagle ludzie będą masowo umierać na inne choroby, bo nie będzie dla nich miejsca w łóżkach. Pora jakoś zahibernowac wszystkich dziadków i babcie i z głowy
  • Odpowiedz
@Bartoxik:
Hospitalizowane osoby chore na grypę wg województw (dla wiecej niż 3 nie chciało mi się szukać):
Mazowieckie:
2015 r. - 1 646 osób
2016 r. - 1 786 osób
2017 r. - 2
  • Odpowiedz
@venividi: @vinath: no właśnie jakiś łeb uznał, że na całą Małopolskę wystarczy taki jeden szpital. W dodatku jak pisała prof. Ryszarda Chazan za łóżko Covidowe uznaje się takie, gdzie jest pacjent z jakąś inną chorobą, ale mający nieszczęście być nosicielem koronawirusa.

16-22 września - 54 tys. przypadków grypy, pod rozwagę.
  • Odpowiedz
@Biggus_Dickuss:

w dodatku jak pisała prof. Ryszarda Chazan za łóżko Covidowe uznaje się takie, gdzie jest pacjent z jakąś inną chorobą, ale mający nieszczęście być nosicielem koronawirusa.


Znajomy trafił ostatnio karetką do jednego z krakowskich szpitali po poważnej awarii kardiologicznej, zespół w gotowości czekał z operacją 10 h na wynik testu na koronawirusa - jeśli wynik byłby pozytywny, mieli wieźć go na Uniwersytecki i tam mieliby go ratować. Sami lekarze mówią, że to cud ze żyje, więc czy przeżyłby ewentualny
  • Odpowiedz
@venividi: W dupie masz czarno, foliarzu.
Jak wygląda klasyfikacja zgonów na Covid? Jak wygląda klasyfikacja z uwagi na grypę? Mam wielu członków rodziny w ochronie zdrowia - nikt nie wpisuje w karcie zgonu kodu grypy xD Pisze się o zatrzymaniu krążenia, niewydolności oddechowej itp.

I nie ma absolutnie żadnej pewności, ile ludzi umiera na Covid, bo nie ma jednoznacznych kryteriów klasyfikacyjnych. Ale przyjmijmy pewne założenie.

Jeśli wiosną przy oficjalnych danych o 30 tys. zakażonych mówiono, że w rzeczywistości kontakt z c----------m mogło mieć 1,5 mln osób, to obecnie powinno być ich między 4,5 a 5 mln. Liczba zgonów bez chorób współistniejących
  • Odpowiedz
@vinath: no ale wiem, rozumiem. Matka kolegi zmarła przedwcześnie z uwagi na te przepychanki między szpitalami. Był niedawno przypadek 28-latki w ciąży. A ile do mediów nie trafia, bo nie dotyczy młodych ludzi, tylko staruszków, którzy może pożyliby trochę dłużej, ale nie mogli, bo covid sparaliżował szpitale?

Ile nowotworów już przegapiono? Ilu pacjentów kardiologiczno-neurologicznych nie otrzymało pomocy na czas? No ale drugie Włochy szurze!!!!!11

A poza Lombardią to w tych
  • Odpowiedz
@Barteqmasi: Już ci ktoś pisał parę razy żeś dzban, policz sobie ile wcześniej szpitali obsługiwało chorych, a ile teraz. Kto was robi cieloki? Serio myślisz, że szpitalnictwo jest od wczoraj rozwijane? Poczytaj sobie statystyki to może do czegoś jeszcze dojdziesz.
  • Odpowiedz
@IceBeast: to dorzuć mi jeszcze badanie które potwierdzą że ponad połowa to bezobjawowcy. Bo ostatnie które czytałem w lancecie pisało o 10-15% ale może jest coś nowego.

@YouAreNotWhatYouThinkYouAre:
No tak na przestrzeni kilku lat zrobiliśmy skok w zakaznictwie xd ale spoko śmieszny jesteś więc nieczarnolistuje, choć taka myszka agresorka xd
  • Odpowiedz