Wpis z mikrobloga

Mirki, to co się dzieje w służbie zdrowia to tragedia. To jest totalna klęska medycyny. Wszystkie szpitale wyzamykane bo korona. Mój dziadek z niewydolnością serca i tragicznymi wynikami badań tomografii (guz 10 cm w brzuchu) został skierowany na pilnie do szpitala w Rzeszowie. Zgłosił się z mamą na izbę przyjęć w szpitalu miejskim a tam nie przyjmą bo korona, mówią żeby jechać własnym transportem do Wojewódzkiego nr 2. Jeszcze przed wyjazdem zemdlał na parkingu (,) wrócili się po niego ale i tak powiedzieli że nie przyjmą! Nosz kur! Dostaliśmy informację że dwójka go przyjmie i czekają na transport karetką. Nam każą czekać przed szpitalem. Dobra, czekamy. Czekaliśmy w samochodzie 4 godziny...W między czasie dziadek dzwoni do nas ze swojej komórki żeby podać mu coś do picia bo tam nic nie dostanie. Po paru godzinach jedzie karetką do "dwójki". Będąc pewnym że jest uzgodnione przyjęcie, podaliśmy mu jego rzeczy osobiste i coś do jedzenia bo przecież tuła się parę godzin i czeka. Nawet nie mógł wejść z tej karetki do środka do ubikacji pomimo że chciało mu się bardzo :( W nocy dostajemy od dziadka telefon że dwójka go nie przyjmie bo brak miejsc, pomimo telefonicznego potwierdzenia o przyjęciu! I wraca spowrotem do miejskiego, w którym i tak go nie przyjmą. Żaden szpital nie chciał przyjąć pacjenta pomimo pilnego skierowania! To jest masakra! Byliśmy bezradni (,)
Eh zostaje mi tylko #zalesie na mikro ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#koronawirus #polskasluzbazdrowia #rzeszow
  • 335
  • Odpowiedz
@Czubata: To się nazywa niewydolna slużba zdrowia. Podziękuj nie ludziom ze szpitala tylko:
a) Politykom, którzy mają milion ważniejszych rzeczy na głowie i #!$%@?ą głupoty o odwrocie epidemii
b) Współobywatelom, ktorzy maja w dupie obostrzenia bo wydaje im sie ze z ich gownowykształceniem i gównowiedzą mogą sobie wyrokowac o tym czy noszenie maseczek to dobry czy zły pomysł i stawiają przez to służbę zdrowia pod jeszcze większym ciężarem, plus wybrali polityków
  • Odpowiedz
@Czubata: do MSWiA próbowaliście się dostać? Dwa tygodnie temu praktycznie od razu mnie przyjeli z zapaleniem mięśnia sercowego, teraz może coś się zmieniło bo jakaś część szpitala na kwarantannie jest.
  • Odpowiedz
w #!$%@? to mam, z powodu tego wiruska mniej osób umrze niż z powodu niepodjęcia leczenia przez panikarzy


@Donmenello: Jak starszy człowiek w takim stanie jak opisany powyżej dostanie korony to jest trupem na 100%, nawet by go nie było sensu podpinać pod respirator. Całe oddziały geriatryczne by pewnie się kładły pokotem jakby do dziadków po operacjach się dostał. Więc szpitale muszą mieć tego wirusa na uwadze aby pacjentów sobie nie
  • Odpowiedz
Podziękujcie przygłupom co to maski nazywają kagańcami i uważają ze nie ma epidemii albo nie jest groźna :D Będzie coraz gorzej, no ale zawsze można być idiotą i uważać że ponad 2k zachorowań na dobę to nic takiego, aa pona 1mln zgonów na świecie to tyle co na grypę :D Jeszcze czekajcie jak teraz szpitale się zapchają to dopiero będziecie płakać, a lekarza będziecie widzieć ale w "na wspólnej".
  • Odpowiedz
@Kuberson
Weź wyjdź i zamilknij, bo Twoje posty są tak żałośnie głupie, że aż cringe mnie ogarnia jak to czytam.
Gościu, w polskich szpitalach były problemy z wolnymi miejscami jeszcze przed COVIDem i to nie tylko za PiSu. To się ciągnie od wielu lat. Więc zamiast TERAZ pisać na służbę zdrowia, to może zastanowiłbyś się, czy nie lepiej by było, żeby każdy nosił tą, jak to nazwałeś, "szmatę". Ona ratuje ludzkie życia
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że niektórzy "koronasceptycy" myślą, że miejsc w szpitalach jest nieskończoność tak samo jak personelu, albo, że to drugie chiny i w tydzień można 10 polowych pobudować...
Boże dlaczego mamy tak tępe społeczeństwo :/
  • Odpowiedz
@Czubata: właśnie dlatego oszczędzam pieniądze.

Polski rząd doprowadził do ruiny służbę zdrowia. Bogaci mają kasę i sobie dadzą radę za granicą. A biedni ludzie umrą na parkingu.
Jak można nie dać wody komuś? Przecież to patologia. Co ma covid do tego? Co ma #!$%@? wirus powodujący katarek do tego?

Patologia.
  • Odpowiedz
@Czubata: a myślisz, że personelowi medycznemu to się podoba? Uwierz mi, odsetek patologii jest znikomy, wszyscy robią co mogą, ale ten system jest #!$%@? od "góry". Nikt nie chce ryzykować swojej kariery i życia, żeby przyjmować ludzi "na lewo" na korytarz, bo jak coś się stanie to są pierwsi do odstrzału, a teraz to nawet wolność można stracić, więc nikt się nie będzie wychylał. Nie ma miejsc to #!$%@? nie ma,
  • Odpowiedz