Wpis z mikrobloga

Dzień 2/32 październikowych zmagań z metodą #wimhof
Ściągnąłem aplikację i oddychałem tym razem z jej pomocą. Na początku lekko się zaskoczyłem, bo na filmie z YT było 30 wdechów w serii, a tutaj jest ich 40, dodatkowo nie wiem czy jest jakiś limit serii, natomiast po 4. stwierdziłem, że mi starczy :)
Dzisiejszy wynik to kolejno 1:15/1:15/1:20/1:30 na wydechu.
Przyznam, że wydaje mi się, że oddychałem dzisiaj "intensywniej", ponieważ przy mocniejszych wdechach czułem nawet pewny dyskomfort w klatce (jakby za bardzo się rozszerzała) mimo, że pilnowałem, żeby oddech zaczynał się od przepony.
Wczoraj tego nie miałem, natomiast dzisiaj lekkie zawroty głowy wystąpiły, po ćwiczeniach czułem się dziwnie, ciężko opisać ten stan, niby pobudzony, ale patrząc na monitor mam wrażenie zmęczonych oczu. Nie mam pojęcia, czy może być to spowodowane hiperwentylacją.
Jeśli będzie to czytał jakiś wyjadacz, to prosiłbym o poradę czy robić wdech nosem czy ustami? Słuchając audio mam wrażenie jakby Wim robił wdech ustami.
  • 7
@pp93: Za mocno się nadymasz. :-D Powietrze nabieraj głęboko, ale nie na siłę. I ważna rzecz - musi być to pętla czyli wdech, wydech, wdech, wydech, a nie wdech, pauza, wydech, pauza, wdech, pauza czy wdech, wydech, pauza, wdech, wydech pauza.
@JadwigaLopian: Haha, pięknie ujęte. Jutro spróbuję wdychać delikatniej i nie robić pauz. Chociaż wydaje mi się, ze oddycham płynnie. Ile serii proponujesz robić? 3 tak jak na filmiku na yt? Bo podejrzewam, ze na apce jest zapętlenie i można robić do woli
@pp93: Ja robię 3 - 4, 30 - 35 wdechów. A jakiej apki używasz? Ogólnie to możesz wyniki ręcznie wklepywać do apki Wim Hof Method. Ja oddycham swoim rytmem, nie z apki bo nie miałem komfortu.
Apka nazywa się Wim Hof Method. Oficjalna - na stronie do niej przekierowuje. Faktycznie całkiem szybko oddycha, ale stwierdziłem że na początek będzie mi wygodniej i dodatkowo nie muszę liczyć wdechów (nawet mniej więcej)