Wpis z mikrobloga

#it #praca
powiedzcie czy to normalne ze przychodząc do małej firmy jako admin, od 1 dnia standardem jest zapieprzac na pełnych obrotach i to w technologiach które miały byc „do douczenia”? Od miesiąca robie rzeczy, stworzyłem kilka rzeczy i cały czas jestem za nie krytykowany, dla mnie są zrobione dobrze i wiem ze takie są standardy ale tutaj ludzie wymyślają jakieś bezsensowne cuda, sztukę dla sztuki która oszczędza 1 sekundę na przestrzeni 20 minut (w ansiblu) a stworzenie tego zajęło mi kilka godzin. To jest jakas Porazka, co o tym myślicie, jest sens sie meczyc i łudzić że cokolwiek sie zmieni w tym temacie?
  • 38
  • Odpowiedz
dużo sie tu nauczę


@ninetyeight: i tego się trzymaj, jeśli masz dostęp do nowych technologii w szybkim tempie i jeszcze Ci płacą za Twoją naukę. No chyba że nie masz co do gara włożyć, lub czujesz że już nie dasz rady. Ale postaw sobie cel - stanowisko mid/senior za stawki jakie widzisz na topowych ofertach w podobnym obszarze działania.
  • Odpowiedz
@retromirek: Tak próbuję ale przestaje powoli to wytrzymywać, bo jeśli robisz cos 7h i myślisz ze jest dobrze a ktos w ostatniej chwili powie ci ze to totalna kaszana i do wyrzucenia to... słabo.
  • Odpowiedz
@ninetyeight: porzucaj ten januszeks czym prędzej.

Mała historia ode mnie:
U początków kariery miałem trzech takich pod rząd (duże firmy nie brały totalnych juniorów). W jednym porobiłem 2 miesiące, jak się potem okazało byłem siódmym adminem w ciągu ostatniego półrocza. W drugim szef - polski żyd urodzony w Danii - stwierdził, że on wie lepiej, i że sobie poradzi beze mnie. To się stało tuż po tym, jak mu wytknąłem szereg
  • Odpowiedz
@retromirek: Oj ciężko mi powiedzieć, bo to głównie ansiblowe wielkie rzeczy. Może zaczne od tego ze w ogole nie mogłem zainstalowac na swoim desktopie fedory ponieważ ich życzeniem było zebym miał ubuntu xD albo ze rsyslog to totalna Porazka ponieważ grepowanie logow jest przestarzałe i beznadziejne
  • Odpowiedz
@retromirek: @retromirek: Np nazywasz defaulta w ansiblu zmienną retromirekSuperGosc2727(737272 to zostałem zmieszany z gownem i powiedziano mi ze to nie działa oraz ze to działa tylko w wybranych przypadkach. Oraz ze co jeśli będzie serwer o nazwie retromirekSuperGosc2727(737272 - to wyedy dla tego serwera cos nie zadziala
  • Odpowiedz
@ninetyeight: > Do tego zarzucono mi brak samodzielności podczas gdy jedyne o co pytałem to: „myślisz ze to będzie git”

O cie #!$%@? xD uciekaj stamtąd. Nie wiem jak twój kod bo nie widziałam, ale jakby mi ktoś powiedział, że jestem niesamodzielna przez to, że prosisz kogoś o feedback to coś is not yes.
  • Odpowiedz
@ninetyeight: u mnie w pracy jest ansibl na dokerku i nie trzeba nic instalować :)

Nie stresuj się (wiem że łatwo mówić)
Za pół rok uto ty będziesz się pastwic nad swiezakami.
  • Odpowiedz
@ninetyeight: hehe miałem podobnie, też pracując cały czas w korpo pomyślałem że spróbuję w małej polskiej firmie, nigdy więcej xD teraz już wiem że korpo jest sto razy lepsze a to co opisujesz brzmi jak zbiorowisko typowych, toksycznych gburów którzy tylko szukają okazji żeby się do czegoś przyczepić, uciekaj stamtąd bo nie warto tracić nerwy i łudzić się że będzie lepiej bo raczej nie będzie
  • Odpowiedz