Wpis z mikrobloga

#mpkwroclaw #komunikacjamiejska #autobusy #autobusyboners #wroclaw
Na filmiku najnowszy nabytek wrocławskiego MPK - Mercedes Citaro II, ale ja nie o tym. Zresztą nie oglądajcie całości, bo nudy. Ale chciałbym zwrócić uwagę na następujące:

Przy trzecich drzwiach stoi #seba w czapce z daszkiem do tyłu. Od 2:45 widać, że praktycznie co przystanek te drzwi nie chcą się zamknąć (później 4:05 itd.)...
I teraz, będąc w temacie, jako #kierowcaautobusu opowiem Wam co robi Seba, choć pewnie nawet o tym nie wie:

1. Stojąc blisko drzwi blokuje ich zamknięcie, co opóźnia odjazd o ładnych parę sekund. "Co tam te parę sekund" - pewnie niektórzy pomyślą... Ale przemnóżcie je sobie przez kilka/kilkanaście przystanków, stanie na czerwonym świetle, bo się nie zdążyło przejechać, itd. Drzwi są wyposażone w czujnik obecności pasażera ("fotokomórkę" - jak zwał, tak zwał).
2. Stojąc w drzwiach utrudnia wchodzenie i wychodzenie innym pasażerom.
3. Utrudnia życie kierowcy, który widząc Sebę w otwartych drzwiach nie wie, czy ten chce wysiąść, a tylko na chwilę mu się system zawiesił, czy po prostu się wietrzy. Kolejne kilka sekund (Wysiądzie? Nie wysiądzie?)
4. Seba również łamie regulamin przewozu: Opiera się o drzwi podczas jazdy i blokuje ich zamykanie.

Profitu i puenty brak.
Błagam, nie bądźcie Sebą.

Filmik nie mój.
mort555 - #mpkwroclaw #komunikacjamiejska #autobusy #autobusyboners #wroclaw 
Na fil...
  • 11
@Demon_wro: W nowych Mercedesach czujnik (fotokomórka) znajduje się na górze w miejscu łączenia się połówek drzwi. (To taka mała prostokątna płytka). I działa niezależnie od tego, czy zamyka się drzwi tzw. "wspólnym", czy pojedynczo, czy w trybie "auto". Mając porównanie z Mercedesami C2 z poprzednich "wypustów" wydaje mi się, że ten najnowszy jest wręcz jeszcze bardziej wyczulony na wszelkiej maści "Sebastianów". Mało tego! Mam wrażenie, ze gdy pasażer wewnątrz autobusu stoi
@Polczlowiekpolzakolak @Demon_wro: Zgadzam się, że pewnie gdy przyjdzie główna partia nowych mercedesów (czy może po którejś tam z kolei transzy), podniesie się szum wśród kierowców, że "Panie! Toż to tak się nie da jeździć!" i serwis Mercedesa na zlecenie MPK będzie musiał skorygować działanie tego i owego... Szkoda tylko, że nie pomyślano o tym od razu, bo to i czas niezbędny na przeprogramowanie i koszty...
@mort555: dla nie to jest niepojęte. Sam lubiłem w dawnych czasach stać przy drzwiach, ale jak tylko weszły wozy z fotokomórką to każdy z inteligencją większą od chomika zorientuje się, że te drzwi otwierają się nie dlatego, że kierowca jest jakiś #!$%@? tylko że jest komórka która wykrywa obecność ludzi i się odsunie.

No ale jak widać jest to trudne aby się domyślić...
@Pangia: Tiaaa... Wajcha do zmiany biegów chodząca jak mieszadło w wiadrze z cementem, brak lub wyłączony hamulec przystankowy, brak pixela/simsa, a więc tylko zegarek i czasówka - jak za Wokulskiego, trzy osoby potrzebne do wtargania wózka z dzieckiem do środka, a wewnątrz ożywczy powiew dizlowskich spalin, w zimie minus 15, w lecie plus 35... To były czasy... Bo teraz to ni ma czasów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)