Wpis z mikrobloga

#rankingkoronny FALA 2 - od 1 X 2020.

Aktualny ranking na 2 X 2020 g. 00:40

Liczba wszystkich przypadków zarażeń: [+1967]
Liczba zgonów: [+30]
Testy: [+29.6k]

Ranking województw:

1. Małopolskie - 285 pkt || 2 ☠
2. Mazowieckie - 268 pkt || 1 ☠
3. Pomorskie - 180 pkt || 1 ☠
4. Kujawsko-Pomorskie - 179 pkt || 0 ☠
5. Wielkopolskie - 173 pkt || 6 ☠
6. Śląskie - 148 pkt || 6 ☠
7. Łódzkie - 117 pkt || 1 ☠
8. Podkarpackie - 107 pkt || 4 ☠
9. Warmińsko-Mazurskie - 102 pkt || 1 ☠
10. Lubelskie - 98 pkt || 2 ☠
11. Dolnośląskie - 96 pkt || 1 ☠
12. Podlaskie - 64 pkt || 1 ☠
13. Zachodniopomorskie - 58 pkt || 2 ☠
14. Świętokrzyskie - 43 pkt || 1 ☠
15. Lubuskie - 28 pkt || 1 ☠
16. Opolskie - 21 pkt || 0 ☠

Zmarło 30 osób: Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba (wiek-płeć, miejsce zgonu): 92-K Łódź. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 49-M Mława, 89-M Elbląg, 81-K Miechów, 82-K Kraków, 75-M, 77-K, 90-K, 85-M, 92-K, 80-K Poznań, 70-M, 81-M Mielec, 82-K Przemyśl, 72-M Jarosław, 58-M Wrocław, 67-M Bielsko-Biała, 43-M Katowice, 69-M, 77-M, 75-K, 71-K Racibórz, 77-M Żary, 68-M Hrubieszów, 68-M Lublin, 90-K Hajnówka, 83-K Końskie, 74-M Poznań (mieszkaniec woj. pomorskiego), 92-K, 81-M Szczecin.

Z racji pozytywnego odbioru mojego pomysłu dot. Rankingu Koronnego fali 2 (225 głosów na tak, stanowiące 84,59% głosów), rozpoczynamy publikację notowań, które województwo ma największy problem w obecnym czasie. Jak powszechnie wiadomo, w teorii koronawirusa przechodzi się do 2 tygodni, dlatego też nie będę uwzględniać obecnie ilości osób, które wyzdrowiały oraz nie będę publikować ilości aktywnych przypadków (dochodziłoby do przekłamań, a kreatywna księgowość MZ wyjątkowo obrzydzała mi tworzenie rankingów w przeszłości). Jak widać, w chwili obecnej, wiele województw ma szansę, aby powalczyć o wysokie miejsce. Postaram się w miarę na bieżąco również śledzić testowanie sanepidowskie, aby nie wynikło, że ponownie świętokrzyskie i kielecki Sanepid pomylił rubryki testów dziennych z łączną ilością wykonanych testów... Umownie rozpoczynam statystyki z dniem 1. października, będę posiłkował się wyłącznie danymi z twittera Ministerstwa Zdrowia oraz danymi Sanepidu o ilości wykonywanych testów dziennie.

Średnią wieku zmarłych na COVID-19 udostępnię po przekroczeniu 100 zgonów, tak jak to miało miejsce w moim pierwszym projekcie. Skargi i zażalenia oraz jakieś propozycje śmiało pisać pod postem, albo na PW.

#koronawirus
  • 9
Zmarło 30 osób: Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba (wiek-płeć, miejsce zgonu): 92-K Łódź. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób


@BuQwald: Jak to jest z kwalifikowaniem zgonu? 92-latka nie miała żadnych innych chorób? Te 29 osób gdyby nie covid tak czy siak zmarloby w przeciągu paru miesięcy? Wydawałoby się że od pewnego wieku prawie każdy ma jakieś choroby typu cukrzyca, co nie powinno umniejszać "zasługi" covid a
@Lsrd szczerze mówiąc, nie wierzę, że owa 92-latka była okazem zdrowia i wątpię, ze korona sama w sobie ją pokonała. @skrobaczka miałem bazę danych, gdzieś +/- do czerwca (nawet ze średnią wieku zmarłych w danym woj.), ale poszła w cholerę ze starym kompem ( ͡° ʖ̯ ͡°) starałem się to odnowić, ale brakło zdecydowanie motywacji. Tutaj od początku buduję bazę w excelu i plik posłałem w chmurę. @
@BuQwald może mógłbyś dodatkowo podawać ile % badanych osób ma pozytywny wynik każdego dnia? Moglibyśmy śledzić czy realnie sytuacja się pogarsza, czy może po prostu więcej testów jest wykonywanych