Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki, czy ktoś z was czytał w młodości książki z serii "Szkoła przy cmentarzu"?
Ja czasami lubię wracać myślami do czasów, gdy je czytałam. Dopiero niedawno doszło do mnie, iż z pewnością miały wpływ na to w jaki sposób funkcjonuje moja wyobraźnia.
Moją ulubioną była "Duch na deskorolce". Mieliście swoje ulubione? Macie jakieś wspomnienia z nimi związane?

Przepraszam jeśli użyłam złych tagów, to mój pierwszy wpis!
#ksiazki #literatura #czytajzwykopem #gimbynieznajo
Pobierz Przytulnie - Mireczki i Mirabelki, czy ktoś z was czytał w młodości książki z serii "...
źródło: comment_1601585044MHXOLYKqn8hSwOz8Ts2z5y.jpg
  • 9
@Uuk_: Również wypożyczałam je z biblioteki. Odświeżyłam sobie je niedawno, nie takie złe, jak mogłyby być po latach, ale zdecydowanie można czuć, że te książki były pisane dla nastolatków. Nie są to dzieła literatury, wróciłam do nich tylko że względów nostalgicznych.
@Przytulnie: Kojarzę chyba dwie, tylko nie wiem, czy na 100% z tej serii:
- jedna o złej lalce ze świadomością, która rozmawiała i manipulowała ludźmi - finałowa próba jej unicestwienia toczyła się na plaży,
- druga coś o duchu nastolatka, który zginął w wypadku samochodowym - przecięto mu przewody hamulcowe w aucie.
@Przytulnie: Czytałem za dzieciaka xD. W głowie został mi cytat z tej książki, gdzie jeden bohater bronił się nożyczkami przed jakimś potworem i opisywał siebie, że czuje się jakby nosił koszulkę z napisem "skaczący z nożyczkami"

WTF, dlaczego mi się to tak w głowie zapisało xD