Wpis z mikrobloga

W czym problem?

@Pawcio_Racoon: pewnie w tym że przeciętny amerykański stan jest wielkości polski i rzeczywiście ma możliwości stanowić sam o sobie

ciekawe jak miałoby to u nas działać gdy sama warszawa ma więcej mieszkańców niż sześć z szesnastu polskich województw
  • Odpowiedz
@Pawcio_Racoon: najgorzej mają ci co nienawidzą Polaków, myślisz sobie - jak mnie te janusze denerwują, ta mentalność, te grille, te kiełbasy, tłuszcz im ocieka po ryjach, uczysz się języków, jedziesz do kolegi z Erazmusa, Josha, a u niego na zmywaku robi Seba, Piotrek i Sławek. I tak w każdym jednym #!$%@? kraju.
  • Odpowiedz
@Pawcio_Racoon:
Czemu nie zrobiłeś ankiety?

Pozwolę sobie wkleić, bo niedawno pisałem.

Generalnie to jestem zdania, że trójpodział władzy powinien wpierw istnieć na szczeblu ustrojowym i oznaczać istnienie kolejno demokracji, monarchii i dyktatury w ramach demokracji bezpośredniej w federalnej unii realnej, a byłoby to jedynie sformalizowanie tego, co w Polsce jest już
  • Odpowiedz
@Pawcio_Racoon: zajebista sprawa! Poszerzylbym jeszcze do tego uprawnienia samorządów do konkurencji podatkowej, i tak np - dzielimy kraj na gminy, te łączyłyby się w województwa (ewentualnie wprowadźmy powiaty jako struktura pomocnicza w koordynowaniu wspólnych ponadgminnych przedsięwzięć), choćby w takim kształcie jak teraz. Wtedy na forum tych województw wprowadzamy parlament decydujący o tych sprawach ze skrina między innymi ale tez np o wysokości podatku na terenie całego województwa, który można byłoby
  • Odpowiedz
  • 0
@Pawcio_Racoon: od dawna uważam, że właśnie taki system powinien być. Czy aż 16 landów powinniśmy wtedy mieć to kwesta dyskusyjna, ale federalizacja jest moim zdaniem bardzo dobra, a nie, że o wszytskim decydują w Warszawie.
  • Odpowiedz