Wpis z mikrobloga

Czesc. Kupiłem sobie fotel wau 2 i jest to mój pierwszy fotel ergonoczminy. Wcześniej siedzialem z laptopem na kanapie. Pod względem oparcia jest super, plecy nie bola wszystko ok natomiast samo siedzisko sprawia mi problemy związane z wygoda, mówiąc krótko boli mnie tyłek xd Posiadam wersje z tkaniny, szczerze mówiąc miałem nadzieje ze siedzisko będzie dużo wygodniejsze, fotel w końcu kosztuje prawie 2 tys złotych. Tutaj mam pytanie do doświadczyć użytkowników takich foteli, czy ja się do tego przyzwyczaję ? Fotel mam narazie 2 dni ale pracując mam ochotę wstawać co kilkadziesiąt minut bo nie da się wysiedzieć, mam wrażenie jak bym nawet czuł te śruby pod siedziskiem. Normlanie bym poczekał dłuższy czas i oceniał jednak czas na zwrot to tylko 14dni.
#fotele #fotel #wau #wau2 #unique #ergonomia #dom
share - Czesc. Kupiłem sobie fotel wau 2 i jest to mój pierwszy fotel ergonoczminy. W...

źródło: comment_1601548879mlFkhPpBZxUBrGZH8QlEJw.jpg

Pobierz
  • 20
@share: dodam jeszcze ze czytałem same super opinie o tym fotelu co pozwala mi domniemywać, ze jednak chodzi o przyzwyczajenie się do takiego siedziska
@share: Pierwsza zasada jest taka: odblokuj odchylanie się i dostosuj siłę odchylania do takiego stopnia by w połowie bez Twojej ingerencji przestał się bujać i pracuj na odblokowanym. Ten fotel ma mechanizm SLID który właśnie pozwala świetnie wpasować się w siedzisko i oparcie ale tylko na odblokowanym oparciu z dobrze dopasowaną siłą potrzebną do odchylenia (ta korbka po prawej). Będziesz też mógł czasami tak jakby zawisnąć w połowie odchylenia i tak
@meblujdom_pl: zgodzę się, wyglada bardzo ładnie natomiast nie wiem czy nie lepiej było wziąć wersje siatkowana. Może to ten materiał jakoś drażni moja skore mimo ze siedzę w spodenkach i utrudnia korzystanie. Dzięki za radę, popróbuje sobie różne opcje z tym odchyleniem i zobaczę jak to wyglada natomiast sam problem wynika bardziej z tego na czym siedzę niż z tego jak na tym siedzę bo wierciłem się już na wszystkie możliwe
@meblujdom_pl: wracam po ustawieniu fotela według wskazówek, przyznam ze dopiero teraz doceniłem ten fotel. Dzięki temu, ze siedzę oparty na wygiętym krześle to gdzieś ta sila napięcia rozłożyła się trochę między oparcie i siedzisko. Mimo, ze dalej odczuwam dyskomfort przez to siedzisko to jest dużo lepiej, na dodatek dużo wygodniej się siedzi a plecy proste. Wcześniej siedziałem prosto z minimalnym odchyleniem a teraz jak król wywalony, jeszcze raz dzięki (
@share: Nie wiem ile masz wzrostu ale wydaje mi się, że lepiej gdybyś nieco podwyższył oparcie i minimalnie obniżył zagłówek ale to może tak mi się wydaje bo nie wiem czy dobrze masz tak to wszystko podparte. Popróbuj. W pewnym momencie znajdziesz takie ustawienie, że nie zmienisz go już do końca.
@meblujdom_pl: posiadam 178cm i mam wrażenie, ze fotel jest maksymalnie na mój wzrost ale mogę się mylić. Podłokietniki mam maksymalnie u góry, podparcie głowy jest na przedostatnim szczeblu chociaż nie wiem kiedy będę z niego korzystał bo jedyna wygodna pozycja gdzie się o niego opieram to maksymalne rozłożenie fotela do pozycji leżącej, mam wrażenie ze powinien być bliżej głowy, jak go zbliżam to już się odpala regulacja wiec nie wiem.
@Luk_1mex: po kilku pierwszych dniach niewygody chyba się przyzwyczaiłem i mogę polecić, siedzenie ze zgiętym oparciem jest mega wygodne i nic plecy nie bola, nie żałuje wydanych pieniedzy natomiast nie wiem co by się działo z moim życiem gdyby nie ta porada od kolegi wyżej apropo poprawnego korzystania ( ͡° ͜ʖ ͡°)