Wpis z mikrobloga

Chciałbym przygotować latte art, wydaje mi się że mleko mam już w punkt tzn. takie jak jogurt, drobne bąbelki itp. Zastanawia mnie teraz jak to jest że przy nalewaniu na filmach najpierw leci ludziom mleko a dopiero na koniec pianka, u mnie w zasadzie to od razu jest pianka, a jeżeli jest coś płynniejszego to na dnie i zostaje na koniec. Powinno się nie spieniać całego mleka i próbować jakoś wprawnym ruchem nalać trochę mleka z dna czy jeszcze jest na to jakiś inny sposób?
#kawa
  • 2
@smietanaminer jeśli od razu leci Ci pianka to masz za mocno spienione mleko, powinieneś trochę tej pianki wylać. Prawidłowo spienione mleko na latte jest dosyć luźne, tzn rzadkie. Po spienieniu polerujesz mleko czyli kręcisz nim w jedną stronę aż powierzchnia będzie lśniąca. Generalnie jeśli masz dobrze spienione mleko to od razu leje się dobrze ;) na yt zapewne są filmiki jak prawidłowo spieniac. Powodzonka;)
@smietanaminer: spieniasz mleko o 1/3-1/4, zależy co chcesz uzyskać. Najpierw nabierasz objętości, a później tylko kręcisz, wciągasz bąble i grzejesz. Odstukujesz ewentualne bąble, mieszasz energicznie, nadmiar piany ewentualnie zlewasz. A później ćwiczysz ( ͡º ͜ʖ͡º) Na jakiej maszynie spieniasz?