Wpis z mikrobloga

Siemano...
Mirki ja już #!$%@? nie wiem... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam 7 lat w branży bankowej, co zmiana pracy jak stawiam warunki to czuję że wola sobie od początku wyszkolić kogoś nic zapłacić za dobrą robotę, same "wysokie premie i wypłata może być milion k" ale weź tu #!$%@? psychicznie trwaj w tym wyścigu szurow, otworzyłem jeszcze firmę z czymś kompletnie innym ale covid mnie #!$%@?... I zalamka trochę. Zanim wybuchła pandemie chciałem wyjechać za granicę np #szkocja i później Marzenie czyli #kanada
Angielski znam spoko, pracowałem w #usa i tak dochodzę do wniosku że mimo jest ten covid to chyba chciałbym #!$%@? emigrację. Mam szkolenie sushi Master więc na Start bym szukał w tym pracy.
Gdzie warto o ile warto pomyśleć nad #emigracja?
Bo już depresję łapie serio w tym państwie bez perspektyw
  • 13
  • Odpowiedz
@nameout: takie same mysli mam ostatnio ale brak pomyslu, jedynie ostatnio wizja relokacji z korpo bankowego w ktorym klepie do Szwecji, moze fajnie bedzie cos zmienic ale to na razie bait wiekszy od Scaaba.
  • Odpowiedz
@nameout: No nie wiem czy sushi masterow będą sprowadzić z Polski bo to jedyna droga żeby moc do Kanady jakoś szybko pojechać i dostać pozwolenie na prace - tzn jak masz robote.
W innym wypadku to możesz aplikować i czekać tak pewnie do roku obecnie xD
  • Odpowiedz
@nameout Ja aktualnie siedzę w Kanadzie i mimo, że na początku nie chciałam jechać to teraz bym najchętniej tu została XD Jedyne co mnie powstrzymuje to fakt, że na dłuższą metę jest to zbyt daleko od bliskich.
  • Odpowiedz
@nameout ja jestem na IEC, jest to wiza na rok i nie da się jej przedlużyć (ale jak ktoś chce zostać dłużej to wystarczy pokombinować z innymi programami). W każdym razie ja po tym roku zamierzam wrócić do domu ;)
  • Odpowiedz
@zuppan: @nameout: Mieszkam w Szkocji od stycznia, konkretniej w Edynburgu. Pogoda od stycznia do kwietnia konkretnie #!$%@?, wieje, leje, generalnie tragedia. Ale o dziwo od kwietnia do nawet teraz jest spoko, lato i wiosna były w miarę ładne, oczywiście nie nastawiaj się na temperatury rzędu 30 stopni, 23-25 to max i to w sumie kilka dni tylko w roku. Co do pracy... ehhh powiem Ci tak, mi też się wiele
  • Odpowiedz
Gdzie warto o ile warto pomyśleć nad #emigracja?


@nameout: Ja na Maltę w przyszłym roku, miało być juz w tym, ale wszyscy wiedzą co jest :)

W UK (Szkocja) już 17 lat i troche mi się przyjadło . ..

Ogólnie Szkocja jest spoko jak chcesz mieszkać na wsi - piekne widoki, góry, morze etc. Jest bajka , troche jak we Władcy Pierścieni" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ijones na Malcie byłem na wakacjach. Super pięknie, ale te drogi w ruchu lewostronnym mnie przerażają. Jak tam rynek pracy? Turystyka i taksówki czy coś jeszcze?
  • Odpowiedz
@nameout: Do lewego ruchu to idzie sie przyzwyczaić w dzień :)
A co do rynku pracy to akurat sushi master/fish chef - pewnie by się nadał w wielu miejscach, tym bardziej że to kraj wyspiarski i ryb / owoców morza pochłania się tu w metrach sześciennych na osobe :)

Poza tym to jest kraj jak każdy inny - nie pamietam żeby tam były fabryki jakieś ale generalnie to jest jak wszędzie
  • Odpowiedz