Wpis z mikrobloga

Biały człowiek czuje sie panem tego świata i chce dyktować wszystkim nacjom jak mają żyć, jaki powinni mieć system gospodarczy oraz rząd. Typowy białas rozumie stan materialistyczny ponad miliardowego społeczeństwa i wie, co jest dla nich najlepsze. Śmiech na sali.

The survey team found that compared to public opinion patterns in the U.S., in China there was very high satisfaction with the central government. In 2016, the last year the survey was conducted, 95.5 percent of respondents were either “relatively satisfied” or “highly satisfied” with Beijing. In contrast to these findings, Gallup reported in January of this year that their latest polling on U.S. citizen satisfaction with the American federal government revealed only 38 percent of respondents were satisfied with the federal government.

https://news.harvard.edu/gazette/story/2020/07/long-term-survey-reveals-chinese-government-satisfaction/


#antykapitalizm
#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #libertarianizm #chiny
rzuberbozy - Biały człowiek czuje sie panem tego świata i chce dyktować wszystkim nac...

źródło: comment_1601463994Q7MrI5mqUxmOaHGMoKXQGT.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • 1
@Jell-o Kultury nie dzielą się na lepsze/gorsze xD

Różniły się po prostu. Głównie na podłożu religijnym.

Poza tym, historycznie, kiedy pojęcie 'bialego' człowieka powstało, to odnosiło się tylko i wyłącznie do ludzi z anglosaskiej grupy kulturowej.
  • Odpowiedz
  • 1
@Drakii

Przypomnę ci tylko jaką definicje białości stworzył twój kolega.


To jest część definicji. To jest odpowiedź na pytanie, co ludzie mają na myśli mówiąc 'bialy człowiek' w krajach zachodu. W krajach w których to pojęcie powstało i ma znaczenie. To suma spuścizny historycznej i kulturowej i wielu innych czynników.

Ludzie w ten sposób używają tego słowa, czy ci się to podoba czy nie. A skoro w ten sposób to słowo jest
  • Odpowiedz
@Ofacet: To jest twoja urojona definicja która nie występuje w żadnej poważnej książce i na pewno też nie występuje w mowie potocznej bo przeciętny człowiek mówiąc biały człowiek ma na myśli jego kolor skóry a nie to żeby kogoś wyzwać od imperialisty, kolonisty czy właściciela niewolników.
  • Odpowiedz
  • 1
@Drakii

a nie to żeby kogoś wyzwać od imperialisty, kolonisty czy właściciela niewolników.


Nic takiego nie sugerowałem. Po prostu w praktycznym użyciu tego słowa w debacie publicznej, takie właśnie jest jego znaczenie.

Bo na #!$%@? ludzie mieliby dzielić się w debacie publicznej pomiędzy sobą według koloru skóry? Przecież ten wskaźnik nie przekazuje żadnych informacji mordo. Zupełnie jakby się dzielili po kolorze włosów. Oczywiście że za tym pojęciem idzie dużo więcej informacji i
  • Odpowiedz
  • 1
@Drakii Ojeju, nie zapluj się misiaku.

Ja nie utożsamiam niczego z niczym. Tłumacze ci tylko pało jak wygląda użycie tego pojęcia a ty się zapierasz rękami i nogami. Ale w końcu zrozumiałeś -> tak to pojęcie jest używane.

I nie, nie używam rasizmu wobec kogokolwiek. A przynajmniej bardzo mocno się staram. Chyba że jesteś w stanie mi wskazać gdzie niby jestem rasistą?
  • Odpowiedz
@Drakii: Jasne że głupi komuch, ale chciałeś przykładu? To go #!$%@? masz. Nie podoba się? Chcesz ich więcej? Jaki Cię zadowoli? Bo coś czuję że każdy przykład podsumujesz właśnie 'hurr durr ale się nie liczy, bo nie lubię tej osoby'.

Pojęcia nie mają twardej definicji i ciągle się zmieniają. Jeszcze 100 lat temu europejczycy pochodzenia śródziemnomorskiego nie byli uznawani za białych.
  • Odpowiedz
@Drakii: Okej. Zastanówmy się chwilę nad tym co powiedziałeś.

Debata na temat rasy odbywa się pomiędzy środowiskami progresywnymi a konserwatywnymi? Prawda?

W tej debacie regularnie używane są pojęcia takie jak 'whiteness' i inne rasowe określenia, prawda?

W kontekście użycia pojęcia 'whiteness' idą za tym konkretne przykłady. Kiedy mówią o tym konserwy, mówią o chrześcijaństwie, kapitaliźmie, indywidualiźmie, cywilizacji zachodu, technologii i generalnej spuźciźnie kulturowej (do której polacy się nie łapią). Kiedy mówią
  • Odpowiedz
@Drakii: Ja nie używam go jako obelga gamoniu xD Weź może zluzuj poślady człowieku, bo zachowujesz się jak straszny płatek śniegu.

Ja jestem w kategorii białego człowieka


Jeżeli mowa o kolorze skóry, jasne. Ale w większości przypadków, kiedy mowa o białych ludziach, to odnosi się do białych amerykanów, francuzów, niemców, belgów, holendrów ale nie do polaków, czechów czy ukraińców. Bo z ogółu kiedy mowa o białych ludziach, nie chodzi o kolor
  • Odpowiedz