Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam o tych powołaniach młodych ludzi, że są mięsem armatnim, że walczą za polityków, itp. Nie ukrywam, ja osobiście w takiej sytuacji miałbym to wszystko w dupie. Tylko pytanie co mi grozi i jak to wszystko wygląda? Jak wgl wygląda, całe te powołanie? Dostaje list/telefon i mam się stawić? Jeżeli tak, to co się stanie jak go porwę z uśmiechem na ustach i ukryje się w innym mieszkaniu? Czy nie ma listów tylko przyjeżdżają i zabierają siłą? Co gdy np. nie mieszkam tam gdzie jestem zameldowany? Jakieś dochodzenie robią kto gdzie przebywa i czy np. kogoś matka z ojcem w garażu nie ukryła? Ale ok, niech już mnie znajdą. Dają mi mundur i co? Powiem, że nie umiem ubrać munduru. Że noga mnie boli. I że mam dziś partyjkę w lola. Dobra, ubiorą mnie siłą, dadzą broń, zawiozą na jakieś okopy, a wtedy ja sobie pójdę w drugą stronę. Albo nawet położę w tym bunkrze i będę sobie leżał aż to się wszystko skończy udając trupa. Czy za takie zachowanie od razu jest kulka w łeb od jakiegoś generała w imię jakiejś wojenki?
#armenia #azerbejdzan #karabach #wojna
  • 35
  • Odpowiedz
@Vadzior: gdzieś na necie jest film gdzie podczas pomarańczowej rewolucji jedna osoba chciała dorwać broń żołnierza ;-)

@SzalonyFanMalysza: W czym ?:) Tak czy inaczej zostałbyś skazany za niestawienie się - jak jesteś za granicą (popraw mnie jeśli się mylę) musisz stawić się do konsulatu gdy wybuchnie wojna. Druga sprawa jak byś tam się utrzymał - przecież nie będzie socialu bo w tych krajach też wszystkie środki będą przeznaczać na przygotowanie
  • Odpowiedz
Czy za takie zachowanie od razu jest kulka w łeb od jakiegoś generała w imię jakiejś wojenki?


@Vadzior: podziękuj PO i Komorowskiemu - w 2013 roku znieśli kare śmierci, również podczas wojny...
  • Odpowiedz
Tylko co Tobie da ta wiedza ?:) Granice zostaną od razu zamknięte więc nigdzie nie wyjedziesz.


@sulucilus: to wyobraź sobie, że po ataku Rosji na Krym, przejścia rosyjsko-ukraińskie były jeszcze długo czynne, wymiana handlowa szła jak gdyby nic się nie stało, w tym wysyłanie części do uzbrojenia do Rosji...
  • Odpowiedz
@42315: To była tylko jedna z rzeczy, tego oczywiście jest o wiele więcej.. 5 lat to naprawdę dużo czasu aby się przygotować ;-) Jeśli chodzi o samo wojsko to mam pozwolenie na broń + regularnie trenuje strzelanie oraz samą formę fizyczną ;-)
  • Odpowiedz
@Vadzior mogą Cię #!$%@?ć, a na tyłach linii żandarmeria będzie stała i pilnowała, od tak sobie nie pójdziesz, do tego jeszcze Twoje psychika, będziesz obsrany, więc będziesz wykonywał polecenia, nawet najgłupsze
  • Odpowiedz
@PrimoUltimo: Nie jestem specjalistą, ale z tego co czytałem właśnie nie. Podobno nie będzie już wojen w stylu rzucamy wszystkich masowo do walki. Zamiast tego używamy zawodowych żołnierzy dając im pewną "swobodę" na poziomie oddziału, dzięki czemu będą mogli szybciej podejmować decyzję a co za tym idzie działać na większym odcinku frontu. Oczywiście wszystko zweryfikuje życie i tak wiem o tym, że w pl było robione do tej pory "wojsko szkieletowe"
  • Odpowiedz
@PrimoUltimo: tak, wiem o tym napisałem wyżej że teraz mamy wojsko szkieletowe. Napisałem też, że mają to niby zmieniać. Zobaczymy, najbliższy "normalny"(?) konflikt między 2 państwami pokaże jak będzie.
  • Odpowiedz
@sulucilus wg mnie w skrócie w wojsku jest tyle papoerologii, procedur, itp. Itd, papoerologii że trzeba by było to zrównać z ziemią i stworzyć na nowo, ale to tylko moje prywatne zdanie
  • Odpowiedz