Wpis z mikrobloga

@adison444: Dokładnie, w przypadku względnie dużej wartości współczynnika kompensacji ziemnozwarciowej oraz licznych sprzężeń z sąsiednimi liniami wartości prądów wirowych wyindukowanych w blachodachówce mogą osiągnąć znaczne wartości ( ͡º ͜ʖ͡º)
@serek_heterogenizowany: jeżeli coś się wyidukuje to tylko prądy wirowe

@Viatrak: współczynnik kompensacji ziemnozwarciowej w sieci WN? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie tam masz dławik gaszący?
Jeżeli mowa o współczynniku do nastaw, kóry uwzględnia impedancję toru prądowego przy zwarciach doziemnych to nie ma on najmniejszego znaczenia. Istotny jest tylko strumień pochodzący z prądu płynącego przez linie. Tylko wtedy coś się wyidukuje.
@qwee: Oczywiście, ze są cewki Petersena na liniach WN, takie kosze tuż za bramkami, kiedyś zwane filtrami w.cz. Jak to nie ma znaczenia, prąd płynie ziemią, czyli w tym przypadku dachem wiec ma to ogromne znaczenie. Najbardziej gdy na linii powstaną asynchroniczne kołysania mocy a elektryczny środek kołysań będzie miał miejsce nad omawianą blachodachówką, wtedy od współczynnika będzie zależeć trajektoria impedancji naszego wędrującego zgodnie z ortogonalnym okręgami Apoloniusza chwilowego punktu pracy,
@Viatrak: Asynchroniczne kołysania mocy zostaną natychmiast wyłączone, ponadto asynchroniczne czy synchroniczne kołysania są symetrycznym zjawiskiem, które nijak mają się do zwarć doziemnych w których współczynnik kompensacji jest istotny, tym bardziej kontaktu z dachem czy też ziemią odniesienia nie przewiduje się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zgadzam się z użytkownikiem @Viatrak. Kolego @Qwee jeżeli się wypowiadasz na temat, o którym nie masz zielonego pojęcia poczytaj wpierw o zjawiskach zachodzących w liniach WN oraz w ich bliskim otoczeniu. Aby nie być gołosłownym polecam ci się zapoznać z podstawową literaturą z tej dziedziny jaką niewątpliwie jest:
Piątek Zygmunt, Jabłoński Paweł - Podstawy teorii pola elektromagnetycznego.
Stanisław Bolkowski – Podstawy elektrotechniki.
Z zagranicznej literatury, która zawiera w sobie wyjaśnienie przedmiotowych
@lubiemarchewki: kolego wyjmij kija z tyłka, nie wyłapałeś, że te wpisy są humorystyczne?
@Viatrak: Czyż nie zakładamy, że linia jest linią zdrową w stanie ustalonym? Dla zwarcia po dachu, nawet łukowego potencjał przeniesie się na drodze kondycji a nie indukcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qwee: Ewentualne wyłączenie kołysań asynchronicznych zależy od konfiguracji zabezpieczeń generatorowych APK oraz od poślizgu biegunów PSP a także transformatorów blokowych oraz samej sieci należącej do OSP czyli funkcji zabezpieczeń odleglosciowych, blokad kołysaniowych PSB oraz rozcinających OST. Należy również uwzględnić sposób detekcji samego zjawiska czyli czy zastosowano algorytm Z(t) np. REL670, dU/dt, dUcosfi/dt czy może jak w SA522 ciągle monitorowanie impedancji ruchowej. Wiadomo również, ze zabezpieczeniowcy z OSD raczej nie skupiają dużej
@Viatrak: Aspekt niezawodności działania urządzeń EAZ jest znakomicie istotny, lecz upieram się, że należy założyć, ustalony stan pracy, a przynajmniej bezzwarciowy, dla rozważania ewentualnego potencjału poszycia dachu. Po przemyśleniu kajam się nisko i uniżenie, kołysania mocy mają wypływ na zjawisko indukcji w obrębie dachu gdyż zmiany prądu spowodują zmiany strumienia obejmującego przewodnik. Niemniej aspekt impedancji toru powrotnego pozostawiam wątpliwy.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qwee: No i git a na stanach ustalonych to ja się nie znam dlatego grzecznie wsłucham się w stanowisko kolegi i uznam je za aksjomat, dziękuję za przesympatyczną, merytoryczną dysputę ;*