Wpis z mikrobloga

Skończyłem dzisiaj oglądać Kanojo Okarishimasu (Rent a Girlfriend) Kilka rzeczy leży mi na sercu, jak jest tu ktoś obyty z mangą to proszę pamiętać, że jestem tylko po seansie anime.

Od razu przejdę do postaci i wszystkiego co się ich skupia.
W moim odczuciu jest to pseudo harem. W życiu widziałem 2 haremy, nie licząc Monogatari.
O ile w normalnym haremie mamy x dziewczyn #!$%@?ących się w jednym chłopaku to tu dostajemy postać Chizuru - najemnej dziewczyny. Dlatego napisałem pseudo harem, ale raczej harem nie do końca, bo Ruka lepi się do Kazuyi, Sumi była zbyt krótko. a Mami to nie wiadomo co.

Kazuya - czyli Simp i śmieć - takie odczucia miałem przez pierwsze 3-4 odcinki, potem jakoś go zacząłem trawić. totalnie nie rozgarnięty, i przez durne pomysły wpadł w pętle kłamstw, a żył chyba z miliona jenów od rodziców, bez roboty - niezły sposób na przewalanie kasy. Potem robi się jakiś bardziej stanowczy, ale dalej to debil przewracający się w kątach. Jakoś wybrnął ze sceny plażowej to znów się wkopał w pętlę kłamstw, i tak trwał aż Mami nie odkryła prawdy. Pamiętam jak stwierdził, że trzeba powiedzieć okularnikowi prawdę o jego związku, znalazł szybko rozwiązanie i podjął ryzyko. Nie wyszło, ale potem i tak do tego doszło, a zrobili to idealnie
Aż mnie dziw wziął jak stanowczo wyżłopał wodę i zwymiotował.
W moim odczuciu ta jego debilność i irytowanie musi pozostać, choć pod koniec nie irytował jak na początku. Zostawił wrażenie jakby dorósł

Chizuru - perła anime, bez której bym nie oglądał tego czegoś. NIe, nie znalazłem waifu.
Jak wcześniej napisałem to najemna dziewczyna - a relacje z naszym Simpem są oryginalne, nie jak w większości Haremówek.
Nie zachowuje się jak typowa dziewczyneczka co leci na MC, a chłodno stosuje się do zasady klient-ona, Kazuyi na rękę idzie tylko jak ją wynajmie. Cholernie podobała mi się ta jej umiejętność dostosowania się do sytuacji i grania.
Chociaż gdyby nie polazła za Kazuyą do szpitala, a potem nie trzymała się z Simpem za ręcę to miałaby spokój.

Mami - czyli o ch#j chodzi?! Niby zerwała z tym Simpem, tylko po to, aby przy jego "dziewczynie" mówić o jego libido, potem go zwodzić, robić oczy jakby miała go zabić. Nie odzywać się do niego przez jakiś czas tylko po to, aby ględzić o tym, że Chizuru jako najemna ma się nie wtrącać? Solidne WTF zostawiła ta postać, niczym Rachel z Tower of God, mam nadzieję, że w mandze jest to wytłumaczone, poza tym Anime ukazało jak jej brat mówi "znów do Ciebie" a na końcu z jakimś typem w aucie siedzi. Człowiek nie wie co ma myśleć i zaczyna nienawidzić. Dla tej postaci jestem skłonny przeczytać Mangę, aby poznać jej motywy.

Ruka - największy rak serii. Typowa hermowa dziewczynka, mało co wnosi, jest i od razu zakochała się w MC! Ba nawet go na początku nienawidziła a teraz lata za nim.Mam nadzieję, że coś wniesie do serii, bo jak zostanie to w tym stanie to można liczyć tylko na to akcję z rodziną Kazuyi lub jego przyjaciółmi.

Sumi - Była za krótko, i nie jestem w stanie jej ocenić, ale jeśli pozostanie tak jak jest, to będzie tylko nie śmiałą, słodką ozdobą panteonu postaci. No chyba, że po rance z Kazuyą się w nim zakocha to bedzię kolejną Ruką. Czyli nie ciekawa relacja.

Takie tam wypociny o 2 w nocy. Warto czytać Mangę?
#anime #kanokara #kanojookarishimasu #mangowpis
  • 8
  • Odpowiedz
@reakwon: ile chapterów do końca zostało?
@Necer: z Sumi w mandze jest tak że chui wie czy się w nim zakochała czy nie, Mami od 50 chaptera się nie pojawiła w mandze(odkrycie sekretu), ponoć coś w tle knuje, jest przypuszczenie po zachowaniu babci Kazui że zdradziła jej ich tajemnice. Mizuhara czuje coś więcej do niego po tym co dla niej zrobił w jednym arcu aczkolwiek stara się to stłumić i
  • Odpowiedz
@Necer: Mami jest oryginalna bo, rzadko się zdarza,żeby postać za którą szaleje mc wprost nim gardzila. Dlatego była odświeżająca i ona ii chizuru maja tysiące fanów na MAL :P
Chizuru bo jest najlepsza, ona bo jest... Sobą.

Mc jednak przejawia rozwój postaci ;)
  • Odpowiedz