Wpis z mikrobloga

Potrzebuje pomocy z Asus Strix GL703GM_GL703GM. Przez swoją głupotę utraciłem partycję recovery (wymieniłem dysk, a oryginalnie zamontowany w laptopie sformatowałem). Po wgraniu Windowsa10 Home 64-bitowy) nie działa np. podświetlanie klawiatury ale przede wszystkim nie działają tryby wiatraków (przez co laptop ciągle głośno szumi - a w trybie "silence" był bezgłośny). Próbowałem wszystkiego, tzn. ściągnąłem najnowsze sterowniki, oprogramowanie Asusa, itp. ale to nie pomogło. Istnieje strona z oryginalnymi partycjami recovery, a może ktoś z Was dysponuje taką partycją i by mi udostępnił czy muszę oddawać do serwisu?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

#kiciochpyta #komputery #asus #laptopy
  • 7
  • Odpowiedz
Asus Strix GL703GM_GL703GM


@senkju: Odtwórz fabryczną partycję rfecovery jak chcesz mieć multum bloatware.
Sterowniki ogarniesz z SDI, choć wodotryski producenta mogą mniej się lubuć z generycznymi sterownikami.
  • Odpowiedz
@senkju: nie ma w obrazie Recovery niczego, czego nie ma na stronie producenta, tylko w starszych wersjach. Nigdy nie używam Recovery z tego względu i zawsze jest ok - na pewno nic nie wisi niezainstalowane w menedżerze urządzeń? Sterowniki od producenta czy Windows sobie sam pociągnął? Może spróbuj LiveUpdate z Utilities i niech sprawdzi czy czegoś nie brakuje. Chociaż zazwyczaj tego też nie trzeba używać ¯\_(ツ)_/¯
OdczuwamDysonans - @senkju: nie ma w obrazie Recovery niczego, czego nie ma na stroni...

źródło: comment_1601397678c1YBJu0UTP7O700MKjIe0Z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@senkju: spróbuj sprawdzić na innym profilu zasilania na początek, jeżeli nie ma różnicy to ja bym zainstalował po kolei sterowniki ze strony producenta, zawsze tak robię - to, że Windows dobrał sobie sterowniki nie znaczy, że razem z nimi doinstalował np biblioteki które umożliwiają takie zarządzanie np wentylatorami.
  • Odpowiedz