Wpis z mikrobloga

Opłaca się dopłacić 3.5 - 4 tys. PLN za cynkowanie ogniowe ogrodzenia i bramy, które bez tego kosztuje ok. 10 - 12 tys. PLN (bez automatyki i robocizny)? Czy taki dodatek jest wart 1/3 ceny ekstra?

Mówimy o domu jednorodzinnym, nie o firmie, gdzie taka brama by była użytkowana zapewne dużo bardziej intensywnie.

#budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 10
@Regis86: moim zdaniem jeżeli wykonają to poprawnie z wyczyszczeniem powierzchni to możliwe że zabezpieczy to przed korozją. Na pewno bramę wjazdową która pewnie kosztuje najwięcej zabezpieczył bym dodatkowo. Z drugiej strony może warto poszukać firmy która wykona to galwanicznie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@delirium_memes: słuszna rada. Znając życie profile ekonomiczne, będzie więcej ocynku niż materiału. Spytaj tego, kto ci to wykonuje.
Z malowaniem proszkowym też można nieźle wtopic. Kolega dwa miechy temu malował proszkowo płot w bardzo dobrej firmje a dzisiaj widać już rdzę
@jalop: widocznie było słabe przygotowane przed malowaniem skoro rdza wychodzi
Chyba, że wychodzi na końcówkach kształtowników to luz, ze środka kapie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak czy inaczej można przyjąć, że rocznie korozja może #!$%@?ć 0.2 mm grubości stali - 1 mm ścianka po 5 latach będzie cieńsza od papieru:)
@delirium_memes: @jalop:

Dzięki za informację, nie znam się na temacie, więc nawet nie pytałem o grubość profili. Czynnik "ekonomiczny" nie jest istotny, ale nie najważniejszy, więc mogę poszukać czegoś grubszego, jeśli się to opłaca. Jaka jest "dobra" grubość w takim razie?
@delirium_memes: Dzięki. Potrafisz bardzo szacunkowo ocenić ile takie 2 mm ogrodzenie może być droższe od 1 mm? Zakładam, że koszt materiału to jakiś ułamek ceny końcowej, więc strzelem, że nie kosztuje to 100% ekstra, tylko np. 20-25%?

I zupełnie z czapy pytanie (bo nawet nie wiem skąd jesteś ;-) ), ale znasz może jakieś firmy godne polecenia, które robią ogrodzenia na terenie dolnego śląska (Wrocław konkretne)?