Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #laptopy #komputery #kiciochpyta #pytanie #informatyka #gry

Szukam laptopa do 7k zł już jestem w stanie zapłacić nawet 7500, patrzyłęm na oferty Hyperbooka/Dreamachines(wszystko oparte na clevo) z desktopowym procesorem jednak większość osób mi to odradza, co według was powinienem wziąć ?
Wszelkie propozycje będą rozpatrywanę a najsensowniejsza odpowiedź dostanie na dobrego kebsika przelewem/blikiem
Pozdrawiam
  • 72
  • Odpowiedz
  • 1
@siadaj_Kulson stacjonarke mam R7 3700x 2080super, tutaj sam składałem i na podzespołach do stacjonarek się znam i nie mam problemu jednak, potrzebuje laptopa do pracy żebym miał wydajnego kompa zawsze przy sobie to czy będzie ważył 5kg czy 10kg nie gra roli oraz dużo podróżuje a wożenie całego zestawu mi się znudziło bo roboty z tym tyle że wolę kupić droższego lapka i mieć spokój
  • Odpowiedz
@Czapelek: Z temperaturami i kulturą pracy to może być prawda - tam się płaci głównie za podzespoły, cena/wydajność wychodzi bardzo dobrze, wygląd i cała reszta już nie aż tak super. Tyle że jakikolwiek laptop na rynku wyposażony w mocne procesory czy karty graficzne będzie się grzał - tutaj cudów nie ma, musi być kompromis - albo moc albo cisza. Przy wyborze laptopa zwracaj też uwagę na to, żeby procesor nie miał
  • Odpowiedz
  • 0
@kimochii laptopowe karty wyjdą najwcześniej zapewne za około pół roku, dodatkowo czas mnie goni, myślałem nad hyperbookiem czy dreammachines z r7 3700x i 2070 jednak obawiam się tego czym mnie straszyli czyli 90°+, zostają dwie opcje wziąć i modlić się oby tak nie było albo wziąć i zwrócić jeżeli się nie spodoba
  • Odpowiedz
  • 0
@kimochii myślałem od razu o undervoltingu i zmianie pasty oraz termopadow dodatkowo myślę o zrobieniu własnego układu chłodzenia bardziej rozbudowanego ale to dalekosiężne plany na zimowe wieczory
  • Odpowiedz
  • 0
@kimochii a ja cały czas trafiałem na test z R9 3950x, czyli jutro zamówienie może na piątek przyjdzie i będzie wielki test i trzeba będzie wrzucić to na YT bo z polskiej strony nie ma żadnego testu w takiej konfiguracji, dzięki za odpowiedzi, jak chcesz zawołam jak już potestuje
  • Odpowiedz
  • 0
@kimochii do którego ? Jeden to Hyperbook NH5 zen a drugi RT2070-15PL54 jednak każdy z nich to kadłubek od Clevo nh55afw teraz przeglądając dreammachines zauważyłem i7 9700k w lapku
  • Odpowiedz
@Czapelek: Myślałem, że już masz upatrzony jakiś konkretny model. W laptopach masz już i najnowszą serię Intela 10700k czy nawet 10900k - obstawiam, że i tak będą zbijać taktowania, bo to w końcu dekstopowe CPU, no i cena też już zaporowa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czapelek: Ja osobiście brałbym Hyperbooka NH5 w bieda wersji z ryzenem 3600 oraz rtx 2070. Bez ramu i dysków (te dokupić osobno). Jak wyjdą nowe ryzeny będziesz mógł kupić nowego ryzena i wsadzić do desktopa z desktopa przełożysz do laptopa, a z laptopa sprzedasz. Co do temperatur to się nie martw. Ryzeny 3600 oraz 3700x są względnie chłodne. A rtx 2070 możesz zrobić undervolting.
Tutaj masz recenzje https://www.youtube.com/watch?v=jriwZblmNy8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Niektórzy producenci mają dać update biosów które pozwolą na montaż ryzenów zen 3, ale tylko dla b450 i x470
  • Odpowiedz