Wpis z mikrobloga

Ostatnimi czasy nieco kpiłem z Konfederacji. Oczywiście starałem się by moje posty nie były tylko zwykłym wyśmiewaniem tej partii. Co więcej, wcześniej darzyłem Konfe pewną sympatią w porównaniu do innych politycznych partii. Nawet jeśli nie zgadzałem się z nimi całkowicie uważałem, że zawsze stanowią jakąś reakcje na dominacje tak zwanej bandy czworga, która od lat okupuje sejm.

Jednak im dalej przyglądam się ich działania, tym bardziej dostrzegam coraz więcej wad i wypaczeń względem tego, co głosili. Zamiast obiecanej nam merytorycznej krytyki władzy i opozycji dostajemy coraz częściej coś zupełnie odwrotnego.

Partia ta już wcześniej objawiała się nam jako pełna szurów i miała charakter skrajnie populistyczny. Sam Mentzen w swojej piątce Konfederacji pokazał, że ma swoich wyborców za idiotów, do których najlepiej odwoływać się poprzez oddziaływanie na emocje.

Obecnie jednak mamy do czynienia ze spektaklem żenady, który całkiem mi tę partię obrzydził.

Konfederacja pod przykrywką ratowania narodowego rolnictwa, żeby nie powiedzieć gospodarki broni interesu jednej rodziny, która zwyczajnie zmonopolizowała sobie rynek. I robi to poprzez wygadywanie kłamstw i manipulacji oraz stosowaniu wyolbrzymień jak to o zagrożeniu dla rolnictwa.

Oczywiście wszystkie te hasła pod są wygłaszane pod sztandarem wolnego rynku, choć ci sami ludzie jednocześnie bronią handlu w niedziele czy są przeciwni legalizacji marihuany.

Konfederacja nie tylko więc olewają kwestie wolności obyczajowej, ale nie mają problemu, by podporządkowywać gospodarkę instytucji kościoła. To, czego natomiast zwykle bronią to nie jest nawet interes państwa, lecz zwykłych Januszy biznesu.

Jest ogólnie partia pozbawiona jakiejkolwiek idei i stanowi zwyczajną zbieraninę różnych przypadkowych osób znanych z bycia antysystemem.

Dobromir Sośnierz latający nago na ulicy i mówiący, że zwierzęta to bezrozumne maszyny to wisienka na torcie ostatnich działań Konfederacji. Podobnie jak absurdalna próba odwołania się do boga przez Bosaka na Twitterze jako argumentu w dyskusji.

Po tym wszystkim jasne staje się dla nas, że partia religijnych radykałów i szurów oraz skandalistów nie może dać nam nowej jakości w Polityce. Zamiast tego jest gotowa się wyłącznie bardziej ośmieszyć.

#konfederacja #antykapitalizm #polityka #neuropa
#nacjonalizm #bosak
#4konserwy #prawica
  • 14
@Al-3_x: przecież oni cały czas na przeróżnych konferencjach, w social mediach, w telewizji i radiu krytykują to co robi PiS oraz to co wcześniej robiła Platforma, już mniej to co wcześniej robiło SLD i PSL ale nie zmienia to faktu że to faktycznie robią
również, co to znaczy że chcą podporządkować gospodarkę kościołowi? mają gdzieś tam zapis o wprowadzeniu narodowej teokracji?
a to brandzlowanie się do Sośnierza to jest prawdziwa wisienka
@Al-3_x: > Konfederacja pod przykrywką ratowania narodowego rolnictwa, żeby nie powiedzieć gospodarki broni interesu jednej rodziny.
To wszystkie ubojnie w Polsce które wykonują ubój rytualny należą do jednej rodziny?
@merciless85: no tak lewakowi chodzi pewnie o tych 2 braci co mają fermy norek, zapominając o tych co mają fermy lisów np. itd. i nie wspominając nic o uboju rytualnym. Tutaj już się robi ostoja lewactwa, manipulacje i takie zagrywki oni mają w małym palcu. Że niby był za konfederacja ale już nie jest bo coś tam. Ewidentnie mają ból dupy co widać np. na aszdziennik ( przejęty już od 2
@Matixer: To nic nie zmienia bo piątka dla zwierząt to nie tylko futerkowe,a przede wszystkim ubój rytualny. Hodowcy bydła już na tym tracą, bo po samym oświadczeniu kaczora cena w skupie poleciała w dół. Wczoraj na Fokusie był dobry materiał o transporcie zwierząt z krajów UE poza unię i to co się tam w ubojniach wyprawia to dopiero jest masakra ale co tam lepiej wywozić i męczyć zwierzęta długimi godzinami w