Wpis z mikrobloga

Siemka, mam pytanie odnośnie #crusaderkings3 ale być może #crusaderkings2 mi pomoże.
Mianowicie nie rozumiem kogo mogę dodać do rady, wcześniej myślałem że każdego z mojego courtu ale teraz po dodaniu osób z super starali, nie mogę dać im stanowiska stewarda np.
Szukałem na internecie i w sumie nikt tego nie tłumaczy, może ktoś z was ogarnia te mechanikę?
#pytanie
  • 8
@Xarazix: Do rady możesz dodać każdą osobe z twojego dworu + wszsytkich twoich wasali - ze szczególnym uwzględnieniem prawa płci - które w większości przypadków jest ustawione na male preference.
Oznacza to, że twoim mistrzem szpiegów na przykład może zostać każdy mężczyzna lub kobieta, ale jeśli chodzi o pozostałe fukcje w radzie to już mogą być to tylko meżczyźni.

Chyba, że prawo płci sobie zmieniłeś na only women lub tak stanowi
@Xarazix: Możesz sobie ustanowić praw równości płci - i wtedy możesz sobie mianować na dowolnego wasala, członka rady czy kogo ci się tam podoba osobę patrząc na to jak jest utalentowana i nie będzie z tego powodu dyskryminowana (kara do opinii lub zakaz piastowania stanowiska w wojsku)
Dotyczy też prawa dziedziczenia - synowie nie będą faworyzowani w sukcesji i korona będzie się należeć temu dziecku, które się pierwsze urodziło.

To jest
@maniek50005 super pomysł, ale niestety głową mojego państwa nie pozwala mi na to ()
Rozpocząłem nową rozgrywkę właśnie w rodzie Poniatowskich.
O dziwo cały czas dostaje info, że powinienem oddać Gniezno bo to temple i nie mogę z nie mam benefitow, ale gra nie tłumaczy jak to zrobić
@Xarazix: Hmm, jako że jest to ck3 - to niestety tutaj jeszcze wszystkiego nie kumam.
W 2 wystarzyło mianować tam nowego wasala - bierzesz jakiegoś dworzanina, który cię lubi albo nie i nadajesz mu ziemie, którą kontrolujesz.

No chyba, że to katolicyzm i jest prawo papieskiej inwestytury (to tylko on wyznacza biskupów jakich ty masz mieć w świątynach) Przynajmniej tak to działało w 2, w 3 natomiast nie wiem bo rozpocząłem
@maniek50005 hah, świetny pomysł.
To moje pierwsze spotkanie z CK i naprawdę się wciągnąłem.
Chyba muszę świątynie oddać papieżowi lub biskupowi, ale nie ogarniam jak.
Spróbuję wyguglowac
@Xarazix: Grywasz w Polsce, zatem moim pytaniem jaką religię wyznajesz - jeśli to pogaństwo to niemasz nic wspólnego z papieżem i sam sobie nadajesz świątynie jakiemuś dworzaninowi, co to nawet nie musi być utalentowany.
Zostanie on wtedy Księdzem?/biskupem? nie pamiętam jak się nazywa władca jednej światyni - bo to też jest zależne od religi i w przypadku pogan będzie to jakiś szaman lub wielki szaman?

Po tym jak nadasz mu ziemie
@maniek50005 wiesz, chyba nie mogę oddać nikomu Gniezna, bo to jedyne miqsto w całym powiecie.
Gdy chciałem komuś je oddać to opcja była tylko oddac cały powiat (a to nie podoba mi się xD).
Generalnie nie mam opcji zmiany mojego ustroju politycznego na razie..
A szkoda, bo zaraz mi senior padnie i pewnie rozbicie będzie