Wpis z mikrobloga

Witam. Dużo was tu mnie nie obserwuje, ale kto widzi, prosiłbym, żeby obadał i poradził co poprawić (w estetyce, albo usunąć coś na przykład), ew. co sądzi, i przede wszystkim - o której poleca dodać, żeby nie trafić "w martwy punkt" na linii czasu :)

Pytam bo wybitnie nie chciał bym, żeby przyczyną zaginięcia pomysłu były jakieś mało istotne dla samego pomysłu czynniki.

http://pokazywarka.pl/ja4na8/
  • 12
@Pandaa: Pomysł fajny, trochę straszy jego skomplikowanie. Tylko testy mogą nam powiedzieć czy to dobry pomysł.

2. Walczyć z niezgodnym z założeniami ocenianiem komentarzy, zostawiając stary system - o tym napisałem, sam robię jak wszyscy i uważam, że nie ma sensu walczyć z ludzką naturą.

Jak walczyć? O co konkretnie chodzi z tą walką.

Wydaje mi się, ze plusy i minusy nie mają dużego wpływu na ranking. Najwięcej zależy od liczby
@Pandaa: pomijajac juz to, ze strasznie komplikujesz swoim pomyslem interfejs uzytkownika, to moim zdaniem kompletnie sie to nie sprawdzi. Zdecydowana wiekszosc klikajacych teraz plus/minus poza tym, ze ocenia sam komentarz ma swiadomosc, ze ta ocena ma wplyw na pozycje w rankingu autora tego wpisu i swiadomie chce go podniesc lub opuscic w nim. Wiec dodanie "kciukow" spowoduje tylko, ze kazdy zamiast kliknac + lub - kliknie + i kciuk w gore
@Pandaa: W kilku punktach bo miejsce ograniczone (kolejnosc mniej wiecej jak w Twoim artykule):

- jesli uwazasz, ze teraz oceniajac "przymykaja oko" to uwierz mi, ze majac swiadomosc, ze swoim glosem moga oponentowi wyrzadzic krzywde to zrobia to na pewno. Za to niechetnie beda podnosic innych w rankingu kciukujac w gore. Taka juz ludzka natura.

- listy oceniajacych nie bedzie - jedynym jej efektem bedzie potem minusowanie i zakopywanie w odwecie
[CD]

- teraz wyrzucimy z rankingu oceny za komentarze, a za tydzien wykopy/zakopy bo uznasz, ze ich wplyw jest nie miarodajny, bo ludzie wykopuja po kolezensku/zakopuja za nick. Przede wszystkim, zeby proponowac jakiekolwiek zamiany w rankingu chyba najpierw trzebaby znac jego algorytm, a o ile wiadomo, jest niejawny. Nie wiesz, czy i w jaki sposob punktujemy komentarze. Czy -10 i -70 sa liczone w ten sam sposob czy inny? Czy nie odrzucamy
Idę kolejno myślnikami bo miejsca nie ma:

1. Nie wchodźmy na grząskie, psychologiczno-filozoficzne tereny może :) Być może masz rację, nie wiadomo tylko w jakiej skali - to da się tylko sprawdzić.

2. Też prawda, choć gdyby miała dostęp ino moderacja, tej wady by nie było - ale z drugiej strony patrz punkt 3.

3. No właśnie tez tak myślałem, że im więcej na wasze barki tym gorzej.

4. Wydaje mi się,
1) Nasze doswiadczenie pokazuje jak uzytkownicy reaguja w opisywanych przeze mnie sytuacjach - przeprowadzenie testow na zywym organizmie jest zbyt kosztowne jesli chodzi o czas potrzebny na wdrozenie tego i w zwiazku z tym nieoplacalne gdy jego efekty sa przewidywalne

2) Takie rzeczy oczywiscie jestesmy w stanie wyciagnac z bazy, ale nadal pozostaje problem oceny czy dany +/- jest sluszny czy nie. Tak samo jest z ocenianiem zakopow (choc tu kilka razy
[CD]

6) Wiem jakie maja zdanie, ale bez znajomosci algorytmu mozecie tylko domyslac sie, ze problemem jest ocena komentarzy. A moze domniemany przez Was problem lezy po stronie zle dobranej wagi za czas spedzony na serwisie lub oceny za linki powiazane? Wlasnie o tym mowie, ze bez znajomosci algorytmu nie jestes w stanie powiedziec co i jak nalezy w nim poprawic

Zawsze jestesmy otwarci na nowe pomysly, czesto wdrazamy funkcje w oparciu
1,4. Macie większe doświadczenie z wykopowiczami, ja mam tylko swoje odczucia oparte na sobie samym i też obserwacji, ale krótszej i pewnie sugestywnej (zakładam, że jestem podobny) - toteż raczej nie będę mocno forsował swojego zdania, aczkolwiek sam nie powiedziałbym, że większość dyskusji to "walka z oponentem". Sam tego nigdy nie praktykuję i staram się promować inne podejście, bo nie do tego służy dyskusja. Chociaż czasem, w bardziej zajadłych sprzeczkach, gdzie pojawia