Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady. Chcę zakupić dysk HDD 3.5" o pojemności 2TB. Dysk będzie wrzucony w obudowę i będzie służył jako dysk przenośny, podłączany mniej więcej raz na kilka tygodni, do przerzucenia kilkuset GB danych. Pomimo, że będzie służył on jako jeden z kilku backupów, to zależałoby mi jednak na możliwie pewnym, niezawodnym dysku, w którym ryzyko padnięcia przy takim użytkowaniu będzie jak najmniejsze. Zupełnie nie zależy mi natomiast na osiągach dysku.

Pierwsza na myśl nasuwa mi się seria WD Red, jednak kojarzy mi się ona bardziej z dyskiem typowym dla NASa, czyli pracującym w trybie ciągłym.

Czy Waszym zdaniem można by tutaj śmiało zaufać dyskom WD Blue lub Toshiba P300? Cenowo są bardzo zbliżone.

#komputery #backup #kopiazapasowa #hdd #hardware #westerndigital #dyski #dyskihdd
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inacomitobylo: "ryzyko padnięcia przy takim użytkowaniu bedzie najmniejsze" - ciężko wykalkulowac bo kwestie losowe.
Dokladnie z takim zamiarem jak Ty kupilem onegdaj seagate 1TB 3.5" + kieszen sata. Używany TYLKO do backupow, raz w tygodniu podłączany na 2h i zgrywane dane po czym szedł do szafy. Nie wiem zatem ile godzin miał wypracowane. W każdym razie kiedys temat zaniechany po kilkunastu takich cyklach a dysk przeleżał rok w tej szafie. Po
@robekk1978: @Majaque: @oslet: Miałem na myśli wrzucenie go do zewnętrznej obudowy na USB, gdzie zostałby na stałe.

Mam już w domu 5 dysków WD Elements 2.5" z różnych okresów produkcji, i chętnie bym kupił po prostu kolejny (bo to najwygodniejsze rozwiązanie, kompaktowe, bez zasilaczy), ale odkąd zaczęli w nich robić wbudowane w dyski gniazda USB (brak w obudowie adaptera SATA -> USB) to podobno w razie awarii dane są
@Majaque: mam też kilka dysków zewnętrznych 3.5", więc wiem z czym to się je :P

@oslet: a lepszym rozwiązaniem byłaby stacja dokująca? Dla mnie jakoś obudowa wydaje się bezpieczniejszym rozwiązaniem niż stacja, ale tej drugiej nigdy nie miałem i może mam niepotrzebne lęki