Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy Wy też macie wrażenie, że ludzie z pokolenia 50-65-latków po prostu nie potrafią usiedzieć spokojnie na tyłku i za wszelką cenę muszą znajdować sobie coś do roboty, byle tylko robić? XD Jak obserwuję osoby w tym wieku, to dochodzę do wniosku, że kompletnie nie potrafią odpoczywać. Nawet jeśli chcą znaleźć sobie jakąś rozrywkę, to i tak prędzej czy później przekują ją w obowiązek (przykład: uprawianie ogródka ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Albo co oni mają z tym wstawaniem rano? Spędzałem niedawno urlop z rodziną. Nie dość, że urlop, to jeszcze sobota. Wstaję sobie ok. 11, bo miałem po prostu ochotę solidnie się wyspać, i jaki komentarz na dzień dobry? "Patrzcie go, taki młody, a gnije w tym wyrze do południa. My już tyle od rana zrobiliśmy" XD Pomijam fakt, że dokładnie te same osoby o 16 przewracają się na drugi bok, bo "tak się narobiły, że musiały się chwilkę zdrzemnąć" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ci ludzie mają jakiś motorek w dupie czy o co w tym chodzi? Dokąd oni się wszyscy tak spieszą? xD

#przemyslenia #przemysleniazdupy #pracbaza #wyscigszczurow #przegryw #polskiedomy #kultpracy #stachanowcy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6cdd65f49ad326e7b1b21c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy Wy też macie wrażenie, że ludzi...

źródło: comment_1600989157O9Qfss7aV72UCwbkry7olj.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: ja myślę, że im starszy jesteś tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego, że tego życia nie zostało zbyt wiele.

A tak serio to osoby starsze często mają problemy z bezsennością. Menopauza u kobiet i te sprawy.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
@Bananada
@bellazi
@Slavcel
Kult pracy to jest teraz jak kiedyś wszystko było państwowe to ludzie nie pracowali tak ciężko i wcale nie dłużej niż 8 godzin. Więcej się spotykali i byli o wiele bardziej szczęśliwi niż teraz.
Teraz trzeba #!$%@?ć żeby mieć na subskrypcję Netflix żeby zapłacić internet i inne niepotrzebne gówna.
starsi ludzie muszą się po prostu ruszać i powie wam to każdy ortopeda a siedzenie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 112
@AnonimoweMirkoWyznania: mam wrażenie że niektórzy starzy ludzie robią to bo chcą się czuć potrzebni, docenieni, lub po prostu lubią ponarzekać. Ale efekt jest zwykle odwrotny do zamierzonego. Gdy rodzice zabierają babcię na wieś, to potrafi w pełnym upale iść z grabiami czy z kosą do nieużywanego sadu lub w dzikie pole i grzebać tam sobie, usypując w międzyczasie stos z suchych patyków. Później wraca do domu i mówi teksty w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: "prlowskie pokolenie, kult pracy, niewazne czy praca jest mądra czy nie, ma być ciężka i nieustanna, przerwa dopiero na jedzenie lub sen" @Slavcel: BINGO.

@Borealny: BINGO.

MÓJ starszy ~60lvl nie rozumie, że mogę usiąść w ogródku i nic nie robić.
Urlop? Leżę i chill. Ale jak to, żadnego remontu? Żadnego malowania ścian? Sprzątania, porządków?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Kiedyś dałem na ten temat wpis na mirko ale nikt nie dawał stosunku. Problem jest chyba głębiej.
Jak to jest, że u niektórych ludzi są tak potężne pokłady energii do życia i działania a u innych nie? Skąd bierze się to zjawisko? Zamiast tłumaczyć o co mi chodzi podam przykład.
Z jednej strony osoba z najbliższej mi rodziny. Facet 35LVL, lekka otyłość brzuszna od alkoholu.
Gość jest #!$%@? cyborgiem na pracę. Po prostu aż go telepie jak ma siedzieć na dupie. W zeszłym roku jak wypadło 7 dni świąt to po 2 dniach poszedł już do garażu segregować śrubki bo nie mógł znieść bezczynności.
Z drugiej strony inny koleś - 29LVL, siłownia non stop, alkohol od święta. Robi tyle ile musi i koniec. Nie dlatego, że ma takie podejście do pracy - po prostu mówi, że mu się nie chce i nawet ma wyrzuty sumienia że tak zamula.
Przykładów mógłbym mnożyć w nieskończoność z całym spektrum społeczeństwa od starych do młodych
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Moją mamę trzeba czasami przez całe lata przekonywać do ułatwiania sobie pracy. Np. przez prawie całe moje życie robiła placki ziemniaczane z ręcznie tartych ziemniaków, bo "tak lepiej smakują" niż starte przez robota xD Chyba dopiero ze trzy lata temu dała się przekonać, że to bezsensowna praca. Tak samo jak prasowanie skarpetek, sprzątanie starego domu, w którym nikt nie mieszka, itd.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: @Bananada: @Slavcel: @Borealny: @ravau: @Poczuj_Rurznice:

Wypowiem się jako osoba 30+, która myślała podobnie w stylu "wtf zamiast odpoczywać to #!$%@?ą". Jest kilka przyczyn takiego stanu rzeczy. Wstawanie wcześniej jak kiedyś - im jesteś starszy tym śpisz gorzej, spanie do 11 w ogóle nie wchodzi w grę jeśli masz 60+ (obserwacje rodziców i starszych znajomych). Ja po 30 już śpię
n.....k - @AnonimoweMirkoWyznania: @Bananada: @Slavcel: @Borealny: @ravau: @Poczuj_Ru...

źródło: comment_1601020233EUzF8DHYtauh0sAQb0I9Q8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz