Wpis z mikrobloga

Wie ktoś skąd Sośnierz bierze te swoje teorie, że zwierzęta to maszyny z mięsa, że nie potrafią odczuwać bólu, że psy to pasożyty które potrafią tylko merdać ogonem gdy dostaną jedzenie? brzmi to tak absurdalnie, że gdybym nie usłyszał to bym nawet nie uwierzył, że ktoś może tak na serio twierdzić xD Bosak przynajmniej podaje logiczne z punktu widzenia katolickiego fundamentalizmu argumenty ale to co #!$%@? Sośnierz to mi się w głowie nie mieści xD #bekazprawakow #sosnierz #konfederacja #neuropa
sezet11 - Wie ktoś skąd Sośnierz bierze te swoje teorie, że zwierzęta to maszyny z mi...

źródło: comment_16009621798gKpmNhlTdei33ZkpPbP04.jpg

Pobierz
  • 45
@sezet11:
"Siódmego lipca 2012 roku na Uniwersytecie Cambridge zebrali się czołowi eksperci z zakresu neurobiologii i kognitywistyki, by podpisać deklarację z Cambridge na temat świadomości. Dokument ten stwierdza: „Różnorakie dowody wydają się wskazywać na to, że inne niż ludzie zwierzęta posiadają neuroanatomiczne, neurochemiczne i neurofizjologiczne podłoże stanów świadomych oraz zdolność do przejawiania zachowań intencjonalnych. Dowody świadczą więc na korzyść tezy, że ludzie nie są jedynymi zwierzętami posiadającymi podłoże neurologiczne związane z
@sezet11: z poglądu, że świadomość jest funkcją/własnością duszy. Duszy nie ma nic co nie jest człowiekiem. A bez świadomości nie ma bólu, ergo jesteś maszyną/tym samym co maszyna.

Spójne to jest tylko, ze skąd pomysł, ze jest coś takiego jak dusza? Skąd pomysł, ze świadomość bez duszy nie istnieje? Oczywiście z katolicyzmu i chrześcijaństwa. Czyli z #!$%@?.
Wie ktoś skąd Sośnierz bierze te swoje teorie, że zwierzęta to maszyny z mięsa, że nie potrafią odczuwać bólu, że psy to pasożyty które potrafią tylko merdać ogonem gdy dostaną jedzenie?


@sezet11: nie wiem, może inspiruje się lewicowymi teoriami o zlepkach komórek, które nie są ludźmi?