Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Trochę się chyba uzależniłem od pierdoł, przez co mam ostatnio problem z produktywnością.
Mam ostatnio luźniejszy czas w pracy, mało zadań, to dość sporo przesiaduję na zjadaczach czasu jak wykop/facebook/youtube/reddit, tylko że chyba trochę przesadziłem, bo teraz nawet jak mam co robić, to cały czas podświadomie czuję że powinienem wejść na którąś z tych stron zobaczyć co się dzieje. Albo wieczorem przed pójściem spać muszę wejść na którąś z tych stron, bo nie zasnę. Próbuję czytać książkę, oglądać film czy pójdę z dzieckiem na spacer? Z tyłu głowy mam "ej, może w gorących na wykopie jest coś nowego, sprawdź".

Macie jakieś rady jak sobie z tym poradzić? Na razie wrzuciłem sobie dodatek do Firefoxa blokujący te strony po założonym limicie czasowym + pousuwałem apki z telefonu, ale wątpie żeby to zadziałało.

Czytałem o detoxach dopaminowych, ale w tym znalezisku @johny-kalesonny dodał informacje że to tylko pogarsza sprawę.
Jakieś rady, co z tym zrobić?

#produktywnosc #dopamina #detox #wykop #problem #mamproblem #pytanie #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6c8ef4f49ad326e7b1b141
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: w szkodliwości detoxu dopaminowego chodzi o dwie rzeczy:
1. Zaczynasz traktować rozrywkę jak nagrode - coś na no musisz zasłużyć. A rozrywka jest ludziom po prostu potrzebna. Nagradzanie się niesie tez ryzyko, ze zaczniesz stawiać sobie coraz mniejsze cele, żeby tylko zdobyć nagrode.
2. Za Twoja ucieczka w rozrywkę może kryć się jakiś głębszy problem. Czy tak jest? Nie wiem xD

Jeśli chodzi o punkt pierwszy, to według mnie najlepiej
wykop/facebook/youtube/reddit


@AnonimoweMirkoWyznania: zablokuj to gówno, choćby i dodając wpisy w pliku "hosts", oczywiście taka blokada jest do obejścia w parę sekund - tym szybciej i robisz to częściej ( ͡° ͜ʖ ͡°) - ale zobaczenie odpowiednika 404 w momencie próby otwarcia którejś z tych stron bywa pewną refleksją