Wpis z mikrobloga

Halo #wroclaw byłem u Was kilka dni i po raz kolejny jestem pod wrażeniem tego miasta. W stosunku do Warszawy z której pochodzę (pochodzę, a nie przyjechałem z #!$%@?) wydaje mi się, że panuje u Was większy spokój, ludzie są bardziej pogodnie nastawieni, nie ma takich korków jak u mnie, nie ma tyle przyjezdnej chołoty... Aż się zastanawiam czy nie #!$%@?ąć stolicy i nie wyjechać....nie w bieszczady a do Wro.

Czy moje spostrzeżenia są słuszne, czy po prostu odebrałem to jak typowy turysta? Jak tam u Was z pracą?
  • 7
  • Odpowiedz
jaco666b: Brawo, złapałeś się cud marketingu wykonaniu byłego prezydenta Rafała D.

Szybko wyzdrowiejesz jak odwiedzisz takie rejony jak Tęczowa czy okolice Dworca Świevodzkiego :P

Co do pracy - jak jesteś kumaty to znajdziesz każdą, problemem jest tylko kwestia wynagrodzenia. Co do szczegółów więcej nie jestem w stanie powiedzieć bo nie zapytałeś się o konkrety.
  • Odpowiedz
@jaco666b: zastanawiam się co rozumiesz przez "nie ma korków" i "nie ma tyle przyjezdnej chołoty".

Zacznijmy od korków. Są korki... Powiedziałbym, i pewnie nie tylko ja, że "w październiku się zacznie" ale chyba w tym roku będzie odrobinę lepiej, bo uczelnie mają albo tryb zdalny albo hybrydowy. Drogi są w większości kiepskie, główne arterie miasta to nierzadko kocie łby na długich fragmentach.

O komunikacji miejskiej można napisać kilkanaście tomów - jest po prostu kiepsko. Poczytaj mirko
  • Odpowiedz
@jaco666b: korki są. Jedne z gorszych w kraju. Różnica jest taka, że Wrocław jest bardzo małym miastem, jak na ilość mieszkańców. Przez to niby większość drogi przejedziesz w korku, ale w godzinę dojedziesz dosłownie wszędzie z każdego miejsca
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki wszystkim @6502 @wizkid @bratkello @Ogau za odpowiedź. Poczułem w tym mieście o wiele większy spokój i ład-może dlatego, że poruszałem się w obrębie starówki.

Pozostaje mi być zakochanym w tym mieście jako turyście. Będąc w Gdańsku, Gdyni, Krakowie zawsze czuje się nieswojo, natomiast w DW jak u siebie.
Pozdrawiam Was!
  • Odpowiedz
obrębie starówki.


@jaco666b: Stare miasto we Wrocławiu to podobna rekonstrukcja jak Warszawie, cała tkanka miejska która definiowało to miasto została wymazana w czasie Festung Breslau (blisko 80%). Jeśli chcesz zobaczyć klimat prawdziwego Wro - odwiedź Przedmieście Oławskie bądź Nadodrze, tam zostało najwięcej zabudowy historycznej.

Jeśli chcesz poczuć smutek i rozpacz to obejrzyj sobie jak wyglądały Powstańców Śląskich przed wojną, a jak aktualnie.

Wrocław to dobra baza wypadowa do prawdziwych europejskich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaco666b: nie słuchaj tych wykopowych marud, im zawsze będzie wszystko źle. Wrocław jest bardzo spoko do życia, komunikacją miejską poruszam się od tu od zawsze i w większości jest bezproblemowo, praca jest, spokój też z kilkoma wyjątkami typu Ołbin czy Nadodrze, luzie jak wszędzie - różni, przyjezdnych jest sporo no ale tutaj też zależy na kogo trafisz
  • Odpowiedz