Wpis z mikrobloga

Mirasy, szybkie dwa pytanka.
1. Czy uważacie, że w Polsce pracodawca powinien pozwolić pracownikowi na wypicie jednego piwa (mowa tutaj oczywiście o piwie, które zawiera alkohol) w trakcie przerwy?
2. Czy w Polsce powinniśmy mieć możliwość jazdy samochodem po wypiciu jednego piwa? Oczywiście, w przypadku zatrzymania kierowcy i wykryciu w wydychanym powietrzu większej zawartości alkoholu, aniżeli ta, która może występować po wypiciu jednego piwa, kierowca będzie ponosił odpowiedzialność zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Jeśli mogę Was prosić, to w komentarzu (oczywiście przy odpowiedziach na powyższe pytanie) zostawcie jakiś krótki tekst z Waszą argumentacją. Z góry dzięki!
#pytanie #alkohol #piwo
  • 10
@KetchupMadero: Raczej nie, bo jest to ciężkie do obrobienia legislacyjnego tak żeby nie legalizować ochlajmord walących wódę w pracy albo jeżdżących po kielichu.

Jedno piwo może oznaczać co innego dla grubego dzika walącego 3-4% browara, a co innego dla chudego szczura walącego Mocne 12%.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@poprostumort: chodzi raczej o dopuszczalną ilość alkoholu we krwi czy tam w wydychanym. Na zachodzie są większe limity, w Wielkiej Brytanii to chyba nawet 0,8‰
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KetchupMadero: Jak dla mnie do prowadzenia pojazdu powinno być wprowadzone 0,00 promila, bo jak mamy 0,2 to jest całe #!$%@? i kombinowanie czy jak wypiłem godzinę temu to mogę jechać, a może mam już 0,19.

Tak to byłby spokój, bo byłoby wiadomo, że do jutra nie możesz wsiadać do samochodu, bo jakiekolwiek wskazanie alkomatu powyżej 0,00 jest niedopuszczalne.
1. Czy uważacie, że w Polsce pracodawca powinien pozwolić pracownikowi na wypicie jednego piwa (mowa tutaj oczywiście o piwie, które zawiera alkohol) w trakcie przerwy?


@KetchupMadero: są pracodawcy którzy to praktykują, są pracodawcy którzy mają w dupie jak ktoś wypija małpki na rozgrzewkę. Niepotrzebne przepisy, niech ustawodawcy dają wolną rękę pracodawcom.

2. Czy w Polsce powinniśmy mieć możliwość jazdy samochodem po wypiciu jednego piwa? Oczywiście, w przypadku zatrzymania kierowcy i wykryciu
@Neq: Nie widzę problemu w delikatnym zwiększeniu limitu - bo to jest inna sprawa, i tak musisz mniej więcej wiedzieć ile i czego możesz wypić żeby być pod.

Tak btw. 1 piwo może dać Ci 0.2‰, 0.5‰ a nawet i 0.8‰ w zależności od masy zawodnika, mocy piwa i paru innych czynników. Weź przykładowo normalnego kolesia ważącego 70 kg ze statystycznym metabolizmem alkoholu dla mężczyzny w jego wieku (0.7 jeżeli używasz
@KetchupMadero: Polacy nie znają umiaru w piciu. Mam wrażenie, że w Polsce jest przeświadczenie, że "jednego piwa to się nie opłaca pić", albo "flaszkę należy skończyć"
Wyobrażacie sobie żeby Polak wyciągał połówkę z barku, polał wszystkim po kieliszku, wszyscy by chluśnęli na dobry humorek i odkładamy do barku? Ja też nie

Na zachodzie, czy to w Niemczech, Francji, Włoszech czy Hiszpanii, jak się jedzie samochodem na imprezkę i wypije jedno piwko/lampkę