Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że znalazłem mieszkanie z rynku wtórnego i chciałbym mieć pewność, że z mieszkaniem jest wszystko ok a sam nie do końca się na tym znam i fajnie jakby oprócz mnie osoba z zewnątrz mogła je ocenić, powiedzieć jakie są plusy minusy itp.
Czy są osoby oferujące takie usługi?
Znalazłem tylko doradców finansowych ale oni to chyba bardziej pod kątem kredytów doradzają jak się nie mylę.

#mieszkanie
#nieruchomosci
#kupnomieszkania
  • 10
@Cetkiewicz: Właśnie mam wrażenie, że tak nie jest. Każdy pośrednik zachwala mieszkanie i podaje wszystko w superlatywach. Co nie jest dziwne, ich celem jest opchnięcie mieszkania bo zarabiają na prowizjach. Ja chciałbym kogoś "z zewnątrz" komu zapłacę i ta osoba nie będzie miała interesu w sprzedaży tego mieszkania, dzięki czemu obiektywnie oceni.
Pośrednik nieruchomości ma obowiązek ustawowy sprawdzić to i owo, oraz ma polisę OC na wypadek, gdyby coś #!$%@?ł. Poza pośrednictwem można mu zlecić też ocenę stanu mieszkania, czy nie ma tam zameldowanych osób, zadłużenia w spółdzielni/wspólnocie itp.
@Cetkiewicz: Ale to nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby ktoś mi powiedział, że np. mieszkanie jest drogie/tanie/w sam raz albo, że będzie gorąco w mieszkaniu w lecie bo jest czarna papa a mieszkanie jest na ostatnim piętrze.
mieszkanie jest drogie/tanie/w sam raz


@Pinokjo: takich rzeczy to chyba nikt ci nie powie, myślę że najlepiej pochodzić i pooglądać kilkanaście, kilkadziesiąt mieszkań nawet, spróbować ponegocjować cenę itp. Wszystko zależy od lokalizacji, stanu mieszkania, ile lat ma blok itd. Jest dużo zmiennych.

czarna papa a mieszkanie jest na ostatnim piętrze.

Nie kupuj mieszkania na ostatnim piętrze. Problem solved ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pinokjo: dla mnie osobiście kupowanie mieszkania to jak kupno kota w worku xD najfajniej byłoby w nim pomieszkać z 2 tygodnie żeby na własnej skórze się przekonać jacy sąsiedzi, czy nie ma grzyba nigdzie, czy nie wyjebuje korków jak podłączysz 2 rzeczy itd.
@Pinokjo: wartość nieruchomości weźmiesz z analiz Macieja Bisa. Ja mogę sprawdzić stan prawny za jakieś 500. Stan techniczny to już musi być jakiś lokalny wujek Mietek od remontów bo nie chce mi się śmigać kto wie gdzie.