Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: mhm, pomyślmy, bo osłabiasz połączenie i jak widać na załączonym obrazku, to szlifując kamieniem na zero to łatwo przesadzić przy takiej grubości ścianki, a do pęknięcia spoiny już wtedy krótka droga, przez co szybciej zacznie rdzewieć ¯_(ツ)_/¯
@Silvervend: Kto będzie spawać ładnie płoty? Jeśli umiesz ustawić spawarkę, to szybciej tobie wyjdzie położyć ładną spoinę niż to później zjeżdżać kamieniem na zero. Zaraz po szkole pracowałem w firmie w której robiliśmy ogrodzenia, balustrady, bramy i szlifowane było tylko wtedy jak ktoś nasmarkał bo źle dociął kąty, a tak to robiłeś na styku prostą spoinę i po sprawię.
@Horaccy ale nie każdemu zależy klepać ładnie, a ma przede wszystkim trzymać. Potem ze szlifierką jeden gościu pyka wszystko jak leci i nikt do niczego na pewno się nie dowali. Tak czy siak, czasem spoiny też trzeba szlifować, żeby element pasował.
@Silvervend: No tak, ale klient tobie nigdy nie powie, że nie chce ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) temat rzeka, może na przęsłach to jeszcze przejdzie, ale np. na kilkumetrowej bramie przesuwnej, to warto zostawić te spoiny, bo słabo by było, jakby to się rozpadło ( ͡° ͜ʖ ͡°) bądź co bądź, ja jestem nauczony, że lico można delikatnie liznąć, ale bez szlifowania na
@enzojabol: Wyraziłem swoje zdanie wyżej w komentarzach. Po prostu osłabiasz połączenie, jak w takich przęsłach, na które nie działają żadne siły, to może przejść, ale ogólnie jest przyjęte, że kładziesz takie lico spoiny, które nie wymaga upiększeń szlifierką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SuperTimor435: Ja robię na stoczni i nawet przy monterce węzłówek, czy innych konstrukcji statku, to nie ma nawet mowy by podszlifować spoinę która nam przeszkadza podczas montowania danego elementu, tak jak widzisz, szkół jest mnóstwo, ale ja się trzymam, tego co mi mówili starzy monterzy i instruktor na egzaminach ( ͡° ͜ʖ ͡°) btw. Jak tam robota na mostach? Jest ciężko? Bo też mam teraz oferty
@Horaccy z tym szlifowaniem to wszystko od dalszej obróbki zależy. Jeśli ma być cynkowane-malowane a potem stać na mieście to wymóg jest by było szlifowane. Jeśli ma wytrzymać ogromne naprężenia przez x lat, lepiej nie szlifować. Co nie zmienia faktu, że gówno-przetop puści tak czy siak i to spawacz odpowiada za jakość spoiny. Pozdrawiam kolegów spawaczy