Wpis z mikrobloga

Po jaką cholerę jest ten system, skoro człowiek wypisze ten list, znaczek wydrukuje i przyklei, a potem i tak idzie do okienka? Jakby akcja przy okienku była szybka, to powiedzmy, że rozumiem ideę, ale nie jest wcale szybciej. Na tej samej poczcie, te same babki i za każdym razem "yyy, Krystyna(kierowniczka), bo mi tu nie wchodzi z tego enwela, jak to było?" To ja już pamiętam, że MUSISZ "807" WPISAĆ NAJPIERW. Jeszcze czasami czytnik się zesra i jedną kopertę będzie minutę wprowadzać, a ja mam ich 10 lub więcej. (°°
Ale korzystam, bo nigdzie nie wyślę małej kopertki z potwierdzeniem nadania za 6zł, a mam ich sporo i wysyłam drobne i niedrogie rzeczy.
Do tych listów i paczek envelo powinni wprowadzić okienka samoobsługowe, wtedy to będzie miało sens.
#pocztapolska #ecommerce #kurier #przemyslenia
Pobierz BulgarskiTaboret - Po jaką cholerę jest ten system, skoro człowiek wypisze ten list, ...
źródło: comment_1600692900t351EqSJdxbR2rIq3QA955.jpg
  • 12
@BulgarskiTaboret:
Jeżeli chodzi o cenę znaczków na list polecony, to jest ona jednakowa zarówno w Envelo jak i w placówce.

Co do obsługi w placówkach, to dużo zależy od samej placówki. W jednych będą skanować każdy list i go weryfikować, a w innej po prostu przyjmą bez sprawdzania (sprawdzą tylko czy kwota na znaczkach się zgadza).

ps. 807 - to list polecony krajowy.
@BulgarskiTaboret dawno temu to robiłem, ale na pewno wysyłałem kopert bombelkowe, naklejalem tylko znaczek envelo (z QR kodem) no i oczywiście adres nadawcy i odbiorcy i to wystarczało, mogłem zostawić. Panie na poczcie musiały każdy zeskanować, ale to już robiły sobie pewnie w wolnej chwili
@BulgarskiTaboret:
Przy poleconych musi być kod kreskowy z numerem przesyłki.
Adres możesz wpisać ręcznie lub wydrukować z innego programu. Potwierdzenia nadania nie musisz drukować, jak nie potrzebujesz.