Wpis z mikrobloga

Mój szwagier kilka lat temu twierdził, że za 3k pln utrzyma się rodzina, dajmy 3 osobowa.
Myślalem, że mu przeszło. Dziś jednak dowiedzialem się, że jednak jest w stanie utrzymać 4 osobową rodzinę za te 3k. Oczywiście, mówił że nie wlicza w to kredytu bo dom sobie wybuduję.
Próbowałem mu uświadomić, że życie kosztuje dużo więcej. Ale on ma rację, spędził ostatnie 15 lat za granicą i mówi, że ja żyje na wysokim poziomie bo powiedziałem że z 5k min trzeba żeby się utrzymać w Polsce, w małym mieście.
Czasem nie wierzę w to co słyszę.
#zarobki #zyciewpolsce #niewiemjaktootagowac #szwagier
  • 11
@Kordus: chyba pod poziomem morza. Ja w tamtym roku musiałam wyżyć parę miesięcy za 2.5k z nastoletnią siostrą na utrzymaniu (dodatkowo miała jeszcze swoje 500+ na własne wydatki, czyli 3k łącznie) i nie wiem jakim cudem się udało, to była matematyka na poziomie doktoratu, żeby wyjść na zero i doczekać do końca miesiąca. Odpada jakiekolwiek leczenie, rekreacja, hobby. W życiu nie utrzymasz za to trzyosobowej rodziny jeśli masz jeszcze chociażby jakiś
@welin: To ja wiem doskonale. Sam utrzymuje rodzinę i wiem ile muszę wydać. Najgorsze jest to, że on teraz pracuje za granicą. Nowy dom, wykończone wszystko. Ale dalej twierdzi, że w Polsce jest tak wspaniale. Nie rozumiem takich ludzi.
@Kordus: bo jak człowiek ma wszystko na starcie to nie ogarnia, poza tym za granicą zaciska pasa i przelicza na złotówki, więc mu się wydaje, że jest taniej. Jak mój stary zaczął pracować za granicą to zostawiał matce 400 zł na życie (rachunki sam opłacał) bo on przecież tam przeżyje za kilka euro i jeszcze mu zostaje reszta. #!$%@?, że co miesiąc cały bus zapasów z Polski woził XD